Bölgeden Haber Gazetesi, okurlarıyla buluştu

Muhtaç ailelere yaptığı yardımlarla tanınan ve 'Derman Baba' olarak anılan Yılmaz Acu'nun sahibi olduğu Bölgeden Haber gazetesi yayın hayatına başladı.

Bölgeden Haber Gazetesi, okurlarıyla buluştu

İmtiyaz sahipliği ve Genel Koordinatörlüğünü Yılmaz Acu'nun yaptığı 'Bölgeden Haber' gazetesi, yayın hayatına başladı. Bir aya yakın bir zamandır hazırlıklarına devam edilen gazetenin ilk sayısı, bugün yayın hayatına başlayarak, okurlarıyla buluştu. Haftalık olarak 16 sayfa yayınlanan gazete, özel haberleri ve bölgesel, magazin, spor haberleri gündemiyle, oldukça iddialı.

Kamuoyunda uzun yıllardır ekonomik durumu elverişli olmayan ailelere yönelik yaptığı yardımlarla tanınan ve 'Derman Baba' olarak anılan Yılmaz Acu'nun genel koordinatörlüğünde hazırlanan gazete, aktüel, politika, kültür-sanat, magazin, spor ve Kürtçe içerikli haberlerinin yanı sıra, köşe yazarları ve özel röportajlarıyla da, oldukça iddialı.

34 yılı aşkın bir zamandır ekonomik durumu elverişli olmayan ailelere ayni ve nakdi yardımlarda bulunan, okuma olanağı bulunmayan çocukların okula gitmeleri için büyük çabalar sarf eden Yılmaz Acu, "Diyarbakır kadim bir kent. Bağrından sayısız fikir ve sanat insanı, yazar, bilim insanı, müzisyen ve şairler çıkaran bu kadim kent, kuşkusuz ülkemiz genelinde gazetecilikte de özel bir yere sahip. Diyarbakır basını, ülkemizde gerçekten özel bir konumda. Diyarbakır'da gazetecilik yapmak zor. Ama bir o kadar keyif verici. Kentimizde yıllardan beridir basın yayın organlarıyla iç içe olduğum için, gerçekten çok değerli ve özel gazetecilerin görev yaptığı bir kentte yaşıyoruz. Bu açıdan oldukça şanslıyız diyebilirim" dedi.

Yüreğinde okuma sevgisi olan herkese ulaşacaklarını da belirten Yılmaz Acu, "Abone sistemiyle, yüreğinde okuma sevgisi olan herkese ulaşmaya çalışacağız. Sadece Diyarbakır değil, Şanlıurfa, Batman, Mardin, Siirt gibi çevre il ve ilçelerimize de ulaşacağız. Abonelerimize her hafta yayınlanacak olan gazetemizi ulaştıracağız.Kapımız herkese açıktır,Halkımızın sorunları bizim sorunlarımızdır,sorunları el birliği ile çözmeye çalışacağız. Kimseyi karalamadan, ötekileştirmeden sadece habercilik yapmaya çalışacağız. Herhangi bir siyasi partinin borazanı olmadan, tüm çıplaklığıyla gerçekleri kalemimizin diliyle anlatmaya çalışacağız. Medeniyetin beşiği bu kadim kentte çıkaracağımız gazetemizin hayırlı olmasını diliyorum. Yolu sevgiden geçen herkesle, bir gün mutlaka görüşmek umuduyla" diye konuştu.

Bölgeden  Haber Gazetesi'nin şimdilik abone sistemi ile dağıtılacağı ve sadece Diyarbakır'ın Ofis Semtinde bulunan Özde Büfe isimli gazete bayiinde bulunacağı bildirildi.

YORUMLAR

Yorumunuz moderatörlerimiz onaylamadığı sürece sadece arkadaşlarınız tarafından görülecektir. İlginiz için teşekkür ederiz.

© 2014 Arz Haber. Tüm Hakları Saklıdır.
Sitemizdeki yazı, resim ve haberlerin her hakkı saklıdır. İzinsiz, kaynak gösterilmeden kullanılamaz!


YUKARI ÇIK
popüler cevap dünya atlası