Diyarbakır’da Spor tesislerine 16 milyonluk yatırım

Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafından Diyarbakır’daki Spor tesislerinin sorunlarını gidermek amacıyla 16 Milyon TL ödenek ayrıldığı açıklandı.

  • Eklenme Tarihi: 06 Nisan 2015
  • Okunma: 522
  • Kategori: SPOR

Diyarbakır’da Spor tesislerinin onarım ve bakımı için Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafından 16 milyon 500 bin TL ödenek tahsis edildiğini açıklayan Diyarbakır Valisi Hüseyin Aksoy, konuyla ilgili basına bilgilendirmelerde bulunarak spor komplekslerinin tümünün yenileneceğini söyledi.

Bakanlık tarafından verilen ödenek ile ilgili yapılacak yatırımları basın toplantısı ile açıklayan Diyarbakır Valisi Hüseyin Aksoy, Diyarbakır’da yeni tesislerin yapılması için 16 milyon TL ödenek ayrıldığını ifade etti.

Tahsis edilen ödeneğin 10 milyonunun Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü’ne ait tesislere, 5 milyonu ise Milli Eğitim Bakanlığı’na ait okullardaki spor tesislerine harcanacağını söyleyen Vali Aksoy, “Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafından yatırım programına alınıp inşaatı tamamlanan 5 tesisin toplam yatırım maliyetinin 6 milyonun üzerinde olduğunu belirtti. (İLKHA)

YORUMLAR

Yorumunuz moderatörlerimiz onaylamadığı sürece sadece arkadaşlarınız tarafından görülecektir. İlginiz için teşekkür ederiz.

© 2014 Arz Haber. Tüm Hakları Saklıdır.
Sitemizdeki yazı, resim ve haberlerin her hakkı saklıdır. İzinsiz, kaynak gösterilmeden kullanılamaz!


YUKARI ÇIK
popüler cevap dünya atlası