Zehirli yılanları evcilleştiren adam görenleri şaşırtıyor

Batman'da yılan avcılığı yapan bir vatandaş, kimsenin yanaşmaya bile cesaret edemediği zehirli yılanları evcilleştirerek, onları besliyor.

  • Eklenme Tarihi: 16 Haziran 2015
  • Okunma: 513
  • Kategori: TABİAT

Batman merkeze bağlı Soğuksu (Zorava) köyünde ikamet eden 48 yaşındaki Hasan Doksal, ilginç bir hobi ile uğraşıyor. Çocukluğundan bu yana yılanlarla haşir neşir olan Doksal tarlalarda yakaladığı yılanları evde besleyip onları evcilleştiriyor.

Son olarak yakaladığı yaklaşık 2 metre uzunluğundaki zehirli siyah yılanı tarlasında bırakıp adeta yılanla oynadı. 

Yılan avcılığıyla Batman’da nam salan Hasan Doksal, kendisini aramaları üzerine hiç korkmadan tarlalarda çıkan yılanları çıplak elle yakalayıp yanında taşıdığı çantasına koyuyor. Ardından yılanları evde besleyip evcilleştirdiğini söyleyen Doksal, ''Yakaladığım yılanları eve getirip et ve süt yedirerek besliyorum.'' dedi.

“Yılanlara et ve süt veriyorum, onları evcileştiriyorum”

Yılan avcısı Doksal, çocukluğundan beri yılanlara karşı hobisi olduğunu belirterek, şunları söyledi: “Batman’da bu karayılanlar sıcakların gelmesiyle baş gösteriyor. Bu bölgede bu tür yılanlar çok çıkıyor. Batman’da beni herkes tanıyor. Vatandaşlar beni arıyorlar ve evlerine, tarlalarına giren yılanları yakalıyorum. Daha sonra bu yılanları eve getirip besliyorum. Et ve süt veriyorum, onları evcileştiriyorum. Karayılanlar çok rahat beslenebiliyor. Yılanları dedemde, babamda tutuyordu, ben de tutuyorum. Çocukluğumdan beri yılanları karşı bir hevesim vardı, daha sonra yılanları yakalamak hobi haline geldi. Yılanlara evimde özel bir yer yaptım.”  (İLKHA)

YORUMLAR

Yorumunuz moderatörlerimiz onaylamadığı sürece sadece arkadaşlarınız tarafından görülecektir. İlginiz için teşekkür ederiz.

© 2014 Arz Haber. Tüm Hakları Saklıdır.
Sitemizdeki yazı, resim ve haberlerin her hakkı saklıdır. İzinsiz, kaynak gösterilmeden kullanılamaz!


YUKARI ÇIK
popüler cevap dünya atlası