Sıcak yaz günlerinde hayvanlar unutulmadı

Bursa’da sıcak yaz günlerinde sokak hayvanlarının yem ve su sorununu çözmek için muhtelif alanlara 303 adet kuş evi ve 30 adet kedi evi bırakıldı.

  • Eklenme Tarihi: 10 Temmuz 2015
  • Okunma: 587
  • Kategori: TABİAT

Bursa’nın Yıldırım ilçesinde sıcak yaz günlerinde sokak hayvanlarının yem ve su sorununu çözmek için önemli bir adım atıldı ve ilçedeki parklara kuşlar için özel tasarlanmış yuvalar yerleştirildi.

İnsan elinin ulaşamayacağı ve kuşların kendilerini güvende hissedebilecekleri uygun yerlere yerleştirilen kuş evleri Yıldırım’daki parklarda ilginç görüntüler oluşturdu.

Konuyla ilgili açıklamalar yapan Yıldırım Belediye Başkanı İsmail Hakkı Edebali, hayatın içerisinde hayvanların da yaşama hakkı olduğunun altın çizdi.

Edabali, “Emirsultan Cami, Yeşil Cami ve Yıldırım Külliyesi’ne 3 adet büyük boy, muhtelif park ve yeşil alanlara 200 adet orta boy ve 100 adet küçük boy kuş evi belediye ekiplerince yerleştirildi. 30 adet kedi evi de Yıldırım’ın yeşil alanlarında bulunan uygun noktalara yaptırıldı.” diye konuştu. (İLKHA)

YORUMLAR

Yorumunuz moderatörlerimiz onaylamadığı sürece sadece arkadaşlarınız tarafından görülecektir. İlginiz için teşekkür ederiz.

© 2014 Arz Haber. Tüm Hakları Saklıdır.
Sitemizdeki yazı, resim ve haberlerin her hakkı saklıdır. İzinsiz, kaynak gösterilmeden kullanılamaz!


YUKARI ÇIK
popüler cevap dünya atlası