‘35 yıldır fakirlere derman oluyor’

Diyarbakır’da Derman Baba lakabıyla tanınan Yılmaz Acu, 35 yıldır muhtaç vatandaşlara yardımcı oluyor.

  • Eklenme Tarihi: 02 Ocak 2016
  • Okunma: 17038
  • Kategori: SOSYAL

Diyarbakır'ın Derman Babası olarak namı neredeyse bütün ülkeye yayılan barışçı kişiliğiyle herkesin dostu, sırdaşı, Yılmaz Acu, Diyarbakır'da yaşanan çatışma ortamının halk üzerinde çok derin yaralar açtığını söyledi.

Yıllardır neredeyse bütün ömrünü yardımlara ayıran, bu uğurda İstanbul'daki evini bile bırakarak, Diyarbakır'daki yardımlarına devam eden Derman Baba sosyal hesabından çok çarpıcı, ders niteliğinde mesajlar verdi, barış ve huzur çağrısında bulundu.

Kürtlerin Robin Hood’u olarakta bilinen Yılmaz Acu, bedeli ölüm olsa bile haksızlığa boyun eğmeyeceğini belirterek, yaptıklarının reklam değil vicdanı sorumluluk olduğunu söyledi.

35 yıldır insanların yardımına koşan Dermanbaba Yılmaz Acu, bu yıllar içerisinde hiç bir şekilde yorulmadığını belirterek, “Ben baba görmedim yani babasız büyüdüm banada yardım ettikleri günleri çok iyi hatırlıyorum asla unutmam onun için “büyüğünce bende yardım edeceğim” dedim nihayet  ellimize imkanlar geçti yardımcı olduk olmaya da devam ediyoruz. Ben yapmıyorum sadece Cenab-ı Allah yardım ediyor sebep oluyorum çok şükür mutluyum hiç de pişmanlık duymadım annemiz bizi mahalle tatlısı satarak büyüttü. Şeker diyabet hastasıyım çok yoruluyorum ama insanların mutluluğu beni mutlu ediyor. Allah bizlere güzellikleri nasip etsin. Bizde insanımıza sahip çıkalım” diye konuştu.

Yaptığı yardımlardan asla vazgeçmeyeceğini ve bu uğurda 11 işyeri batırdığını belirten, “Hayır severlerimizle  elbirliği ile yardımlara devam edeceğiz. Bu uğurda 11 işyeri batırdım. Binden fazla hastayı Gülhane askeri hastanesine götürerek  tedavilerini sağladım. Çok şükür işadamlarımız daire müdürlerimi esnaflarımız doktorlarımız valilerimiz  vali yardımcılarımız  vakıflar ve derneklerimiz STK’larımız yardımseverlerimiz bana destek olarak bende fakir yardıma muhtaç insanlarımıza gönülden yardımcı olamaya çalıştım” dedi.

Sosyal medyada on binlerce takipçisi olan Acu’ya yapmış olduğu paylaşımlara çok büyük ilgi  var. Sosyal medya üzerinden de ihtiyaç sahiplerine ulaşarak onlara yardımcı olduğunu da belirten Acu, “Dün akşam üstü bir değerli arkadaşım 300 adet simit, hamburger, tavuk, çiğköfte alarak beni aradı bu yiyecekleri dağıtmanı rica ediyorum dedi bende memnuniyetle alıp motorumla bildiğim Sur'da yaşayan ailelerimiz vardı ve şehir merkezine yerleşmiş ailelere, Ofis ve Vilayet’in lambalarında cam silen çocuklarımız, çöpte kağıt vs toparlayan çocuklarımıza vererek çok büyük bir mutluluk duydum. Öyle soğuktu dondum inanın Allah’tan ve sadece dedikleri ortak söz ‘Allah razı olsun’ bu işte bana yeter. Allah razı olsun hayırı kabul olsun” diye mutluluğunu da dile getirdi.

İşte Size Derman Baba

Diyarbakır'da yaptığı insani yardımlarla tanınan Dermanbaba lakaplı hayır sever Yılmaz Acu soğuk sıcak demeden yoksul  yardıma muhtaç insanların imdadına yetişiyor. Kimine ev yapıyor, kimine gıda, sağlık, yakacak giyim gibi maddi yardımlarda bulunuyor. Hayırseverlerin vermiş olduğu yardımları tam anlamıyla yoksula yetiştiren Dermanbaba Acu yılbaşı akşamıda dondurucu soğukta motosikleti ile almış olduğu yiyecekleri dağıtımını yaptı. Düşenin dostu olarak tanınan Acu Diyarbakır’da sevilen bir yardımseverdir. Okula gidemeyen öğrencileri teker teker evlerinde tesbit ederek okula gitmelerini sağlamış sur dibinde yaşayan maddi durumu iyi olmayan ailelerin yıllar önce  yemek dağıtmış  okul kıyafetleri kırtasiye malzemeleri  en son olarak hastaneye sığınan 7 kişilik bir aileyi kendi bürosunda ağırlayarak misafir etmiş. Yıllar önce kanserli ve böbrek hastalarının külfetli ilaçlarını temin ederek hastalara binlerce hastaları yıllar önce Ankara, İstanbul, İzmir’e götürerek refakatçı olarak tedavilerine destek olmuştur. Götürerek sağlığına kavuşturmuş. Aynı zamanda bir çok film ve dizide rol alarak oynamıştır ve geçtiğimiz yıllarda Kurtlar vadisi dizisinde Hakim rolünü oynamıştı 

Etiketler:
YORUMLAR

Yorumunuz moderatörlerimiz onaylamadığı sürece sadece arkadaşlarınız tarafından görülecektir. İlginiz için teşekkür ederiz.

© 2014 Arz Haber. Tüm Hakları Saklıdır.
Sitemizdeki yazı, resim ve haberlerin her hakkı saklıdır. İzinsiz, kaynak gösterilmeden kullanılamaz!


YUKARI ÇIK
popüler cevap dünya atlası