Yontürk: ‘Sur halkı yalnız değildir’

Diyarbakır’ın Sur ilçesinde yaşanan sokağa çıkma yasağı ve operasyonlarda mağdur olan halkı yanlız bırakmayan AK Parti Diyarbakır teşkilatı halka yardımlarının devam edeceğini söyledi

 Yontürk: ‘Sur halkı yalnız değildir’
  • Eklenme Tarihi: 28 Ocak 2016
  • Okunma: 1805
  • Kategori: POLİTİKA

Diyarbakır’ın Sur ilçesinde yaşanan sokağa çıkma yasağı ve operasyonlarda mağdur olan halkı yanlız bırakmayan AK Parti Diyarbakır teşkilatı halka yardımlarının devam edeceğini söyledi. AK Parti Sur İlçe Başkanı Şeref Yontürk, mağdur olan Sur halkını hiç bir zaman yalnız bırakmadıklarını ve yardımlarına devam edeceklerini belirtti.

Ankara başta olmak üzere ülkenin dört bir yanından Sur’a destek olmak için gelen Milletvekilleri beraberlerinde getirdikleri yardımları dağıtımı sırasında kendilerine desteklerini esirgemeyen AK Parti Sur İlçe Başkanı Şeref Yontürk’ü taktir ettiklerini belirterek kendisine sonsuz teşekkür ettiler.

Teşkilatlarının toplam 6 TIR yardım ile Sur’a geldiklerini belirten AK Parti Sur İlçe eski kurucu Başkanı Ak parti 26 ıncı dönem Diyarbakır Milletvekili adayı,Şafak Yontürk “Sur’da yaşayan halkımızın dramları bizleri üzmektedir acıları acılarımızdır elimizden gelen tüm imkanları seferber ediyoruz  bizleri  derinde üzüyor bu olaylar  bize ulaşan her kim olursa olsun kapımız açıktır eğer ulaşamadıklarımız varsa elbetteki vardır gelsinler imkanlarımız doğrultusunda elimizden geleni yapmaya hazırız  her zaman mazlum halkımızın yanındayız inşallah güzel günler göreceğiz biz şiddetten yana değiliz biz insanlıktan yanayız  ölümleri istemiyoruz  asla tasvipte etmiyoruz halkımızın huzurunu kimsenin hakkı yoktur bozmaya  sağolsunlar sayın Cumhurbaşkanımız, Başbakanımız  ellerinden geleni yapıyorlar sonsuz teşekkür ediyorum. Ve 6 TIR ihtiyaç malzemelerini gönderen Başbakan yardımcısı  Manisa milletvekili Sayın Selçuk Özdağ, İzmit Belediye başkanı sayın Nevzat Doğan ve emeği geçen dava arkadaşlarıma sonsuz teşekkür ediyorum acılarımızı paylaştılar  Allah razı olsun.

Yaşanan olaylara bu mazlum halkımızı layık değildir  kapı kapı ekibimiz  dolaşıp adres tesbiti yapıyorlar muhtarlarımızdan gelen listelere göre 6 mahallede olan olayları yaşayan ailelere ihtiyaçları dağıtıyoruz. Dışarıda kalan ailelerimize otellere yerleştiriyoruz sayın valilimiz ve sayın kaymakam bey ellerinden geleni yapıyorlar sivil toplum örgütleri ve  hayırseveler dernekler Kurum ve kuruluşlar herkes seferber olmuş sur halkı için  adil şekilde  dağıtıyoruz bunu herkes bilmelidir. Hiç alakası olmayan haberler yapılıyor bundan dolayı müsterih olun söylüyorlar  kendi yandaşlarına veriyorlar vs öyle bir şey olmaza herkese adil şekilde dağıtım yapılmaktadır 6 mahalle mağdur olmuş mağdur olan insanlarımıza veriyoruz  vicdani sorumluğumuz var  ve bununda vebalide ağır olur  bir dakika durduğumuzu yok yalnız bizi üzen tek bir konu var bir aileye veriyoruz bunun yanında o aileden çocukları kızlar  gelip yardım almak istiyorlar biz sadece bir aileye veriyoruz  ve hakaretlere de maruz kalıyoruz küfür edenlerde oluyor yine kimseyi sıkıntıya sokmuyoruz    ailelerimizle yeğenlerimizle halkımıza hizmet etmek için seferber olmuşuz  kimler ne düşünürse düşünsün. Kimseleri de rencide etmiyoruz .Yardımlarımız devam edecek  Allah bilsin yeterlidir” diye konuştu

Diyarbakır'ın Sur ilçesinden göç eden vatandaşlara yardım getiren aralarında Kocaeli, Konya, Manisa, Antalya ve Bursa illerinin milletvekilleri bulunan AK Partili heyet, Sur ilçesindeki sokağa çıkma yasakları nedeniyle evlerini terk etmek zorunda kalan vatandaşlara dağıtılmak üzere topladıkları yardımları ihtiyaç sahiplerine dağıttığını hatırlatan AK Parti Sur İlçe Başkanı Şeref Yontürk, “Geçtiğimiz hafta içerisinde Ak Parti Genel Başkan Yardımcımız Sayın Selçuk Özdağ, Milletvekillerimiz, Ak Parti Kocaeli İl Başkanımız Sayın Şemsettin Ceyhan, Kocaeli Belediye Başkanımız Sayın Nevzat Doğan, İlçe Başkanlarımız ve beraberindeki heyet Sur ilçemizi ziyaret ettiler, Teşkilatlarımız yanlarında 6 tır dolusu gıda, battaniye ve temel ihtiyaçların olduğu yardımlarla beraber Sur halkımıza büyük destek sağladılar. Gerek Genel Merkezimizin gerek Kocaeli teşkilatlarımızın getirdikleri yardımları cumartesi pazar gece gündüz demeden; ivedilikle ihtiyaç sahibi insanlara ulaştırıyoruz. Halkımızı bu zorlu süreçte yalnız bırakmayan Hükümetimiz, parti kanallarımız, ilçe başkanlarımız ve İşadamlarımız bizlere her gün onlarca destek mesajı veriyorlar. Sur halkını temsilen bütün yardımlara minnettarız.. Bizler halkımıza bombaları değil: yardımları, ekmeği ve aşı layık görüyoruz. Tüm Türkiye'ye Sur'dan teşekkürlerimizi sunuyoruz” diye konuştu

Terörden mağdur olan aileleri otellere yerleştirdikten sonra ilçe teşkilatı olarak gece saatlerine kadar yardımları dağıtıklarını ve Sur’da yaşayan halkın yalnız olmadığını sözlerine ekleyen AK Parti Sur İlçe Başkanı Şeref Yontürk, “Komşusu açken tok yatan bizden değildir o halde kimse aç uyumadan onlara yetişmek tek amacımız olmalı, Sur da yaşayan halkımız yalnız değildir. Elimizden geleni yapmaya devam edeceğiz. Soğuk, kar, kış, gece gündüz demeden halkımızın yanında olmaya devam edeceğiz” dedi.
 

Etiketler:
YORUMLAR

Yorumunuz moderatörlerimiz onaylamadığı sürece sadece arkadaşlarınız tarafından görülecektir. İlginiz için teşekkür ederiz.

© 2014 Arz Haber. Tüm Hakları Saklıdır.
Sitemizdeki yazı, resim ve haberlerin her hakkı saklıdır. İzinsiz, kaynak gösterilmeden kullanılamaz!


YUKARI ÇIK
popüler cevap dünya atlası