110 Yaşında Abdulhalik Dede yıllara meydan okuyor

Diyarbakır’da yaşayan 110 yaşındaki Abdulhalik Atlı nefes darlığı şikayetiyle geldiği Selahattin Eyyubi Devlet Hastanesi’nde Başhekim yardımcıları ve Doktorlar tarafından Acilde karşılanarak tedavi altına alındı.

110 Yaşında Abdulhalik Dede yıllara meydan okuyor

Diyarbakır’da yaşayan 110 yaşındaki Abdulhalik Atlı nefes darlığı şikayetiyle geldiği Selahattin Eyyubi Devlet Hastanesi’nde Başhekim yardımcıları ve Doktorlar tarafından Acilde karşılanarak tedavi altına alındı.

11 çocuk babası olan 110 yaşındaki Abdulhalik Dede yıllara adeta meydan okuyor. 6 yaşından bu yana namaz kıldığını belirten Abdulhalik Dede sağlığını Kur’an-ı Kerim okumaya ve namaz kılmaya borçlu olduğunu belirtti. Kur’an okumayı ve namaz kılmayı babasından öğrendiğini belirten Abdulhalik Dede askerlik yaptığı zamanda Atatürk’ün kendi kaldığı bölüğü ziyaret ettiğini ve kendisiyle de konuştuğunu belirtti.

Şeyh Said ve Beddiüzzaman Hazretlerini bizzat görüp dualarını aldığını da anlatan Abdulhalik Dede, küçük yaşlarda Şeyh Said’in yanına giderken şeyh kendisinin başını okşadığını da söyledi.

Sağlık ve sıhhatini üstadlarının duası ile kur’an okuyup namaz kılmaya borçlu olduğunu anlatan Abdulhalik Dede “Bu yaşıma kadar sağlık ve sıhhatimi üstadlarımın duasına, kuran ve namaza borçluyum. Gençlere tavsiyem Kur’anınızı okuyun namazınızı kılın, komşu haklarına dikkat edin, kimseyi kırmayın, yardımsever olun. Ben bu güne kadar kimseyi kırmadım. Allah’ını seven Allah’ın insanını da sevmelidir. Dünya hayatı geçicidir. Allah herkese hayırlı evlatlar yetiştirsin, devletinize bağlı olun. Devlet olmazsa insanlarda olmaz. Ben bütün çocuklarımı okuttum. Allah hayırlı evlat nasip etti bana herkesede hayırlı evlatlar nasip etsin. Ben çocuklarımdan razıyım, 4 evladımda imam olarak yetişmiştir hepsiyle de gurur duyuyorum.Sağlığınızın kıymetini bilin, Şuan hastayım el ayağa düşmüşüm ama çocuklarım beni hiç ihmal etmediler” dedi.

Tedavi olmak için geldiği Selahattin Eyyubi Devlet Hastanesi’nde gayet iyi karşılandığını belirten Abdulhalik Dede, “Selahattin Eyyubi Devlet Hastanesi’ne geldik hastane tabibinden Allah razı olsun beni yalnız bırakmadılar. Tüm hastane çalışanlarına dua ediyorum. Tüm hastane benim için seferber oldular buda beni çok mutlu etti. Başhekim Dr. Şenol Gedik, Başhekim Yardımcısı Dr. Murat Acar, doktorum dahiliye doktoru Fuat Ulucan, Hastane müdürleri, hemşireleri ve Devamlı İlgi alakadarını eksik etmeyen evladım gibi sevdiğim Yılmaz Acu’dan Allah razı olsun” diye konuştu.

Abdülhalik dedeye ziyaretçi akını hastanede sevenleri yalnız bırakmadı.Askerlik künyenisini de hiç bir zaman unutmayan Abdulhalik Dede, “Hiç bir zaman büyüklerinize karşı çıkmayın onları sevin sayın, hürmette ve saygıda kusur etmeyin. Önemli olan ihtiyacı olana bakmak. Cenab-ı Allah tüm ümmeti Muhammed insanlarından razı olsun. Allah için okulunuzu okuyun, okulunuzu okumayınca insan bir makama gelmiyor” dedi.

Abdulhalik Dede son olarak gençlerede tavsiyelerde bulunarak “Kötülükten bir şey çıkmaz, Allah herşeyi görendir bilendir. İyilikten her şey çıkar. Hayat çok çabuk geçiyor. Ailenizin, çocuklarınızın kıymetini bilin” diye konuştu.

Etiketler:
YORUMLAR

Yorumunuz moderatörlerimiz onaylamadığı sürece sadece arkadaşlarınız tarafından görülecektir. İlginiz için teşekkür ederiz.

© 2014 Arz Haber. Tüm Hakları Saklıdır.
Sitemizdeki yazı, resim ve haberlerin her hakkı saklıdır. İzinsiz, kaynak gösterilmeden kullanılamaz!


YUKARI ÇIK
popüler cevap dünya atlası