Yılmaz Acu, Motosiklet ile ambulans görevi yaptı

Diyarbakır’ın Sur ilçesi’nde yaşayan 65 yaşındaki Remziye Sulak isimli hasta fenalaşınca güvenlik nedeniyle ambulansın giremediği Sur’a Dermanbaba Lakaplı Yılmaz Acu giderek hastanın hayatını kurtardı.

  • Eklenme Tarihi: 03 Mart 2016
  • Okunma: 10316
  • Kategori: SOSYAL

Diyarbakır’ın Sur ilçesinde süren ve 3 ayı aşkın bir süredir devam eden sokağa çıkma yasağı ve operasyonlar sonucu mağdur olan bir çok aileye yardımcı olan Hayırsever Yılmaz Acu bu kez ihtiyaç sahiplerine erzak taşıdığı motoruyla Surlu bir hastayı hastane aciline yetiştirdi.

Gece saat 12’de kendisine gelen bir telefonla çatışmaların sürdüğü ve ambulansların güvenlik nedeniyle giremediği Sur’a giden Acu acil durumda olan hastayı motosikletine bindirerek Diyarbakır Selahattin Eyyubi Devlet Hastanesi acil servisine getirdi. Beyaz bayrakla Sur’a girerek hastayı aldıktan sonra yine beyaz bayrakla Sur’dan çıkan Dermanbaba Lakaplı hayırsever Yılmaz Acu, “Ne yazıkki sahibi olmayan ölüme terk ediliyor” dedi.

Konuyla ilgili bir açıklamada bulunan Dermanbaba lakaplı hayırsever Yılmaz Acu, “İstanbul’dan yaşayan bir bayan arkadaşım saat gece 11:45’te beni arayarak 65 yaşında ablası olan hasta bir yaşlı ninemiz için yardım istedi. Ve kendisinin çok hasta olduğunu Sur ilçesi Alipaşa Mahallesi Çeşme Sokakta ikamet ettiğini ve yanında kimsenin olmadığını söyledi. Ayrıca hastanın diyabet ve tansiyon hastası, ve bunun dışında bir çok hastalığının olduğunu belirtti. Bende Selahattin Eyyubi Devlet Hastanesi Başhekimi Şenol Gedik beyi konuyla alakalı rahatsız ettim. Hastaneye getirmeye çalışın biz ne gerekiyorsa yaparız dedi. 112 ve 155’i aradım ve orada olacaklarını söylediler, bende büromdan motosikletim ile Urfa Kapı’da bulunan polis noktasına gidip nöbetçi polislerle görüştüm ve saolsunlar benimle ilgilendiler ancak 20 dakika beklediğimiz halde hasta hakkında bilgi alamadık.

Polisler hareketli bir gün olduğunu ve ambulans ile gidecek bir ekip olmadığını beyan ederken, 112 ambulans şoförü ve hemşirelerde biz güvenlik olmadığı için Sur içerisine giremeyiz diyerek 112 komuta merkezini aradılar oradanda olumlu cevap alınmayınca iş başa düştü. Kendi motorumla zifiri karanlıkta polislerden izin alarak yaklaşık bir kilometre gidip hasta ninemizin oturduğu bir odalı eve vardım ve hastanın durumunun iyi olmadığını gördüm o sırada kardeşinin de gelmiş olduğunu gördüm. Daha sonra ninemizi motora bindirdim bende elime beyaz bayrak alarak Urfa Kapı’daki polis noktasına getirdim. Orada hazır bekleyen ambulansa bindirerek Selahattin Eyyubi Devlet Hastanesi aciline getirdim. Orada tedavisini yaptılar yapılan tetkik sonucu hastada Tansiyon Diyabet  ,ve safra kesesinde taş tesbit edilerek hastanın dahiliye servisine yatışı yapıldı.ninemiz şuan emin ellerde. Gece 03:00 sıralarında hastaneden ayrıldım” diye konuştu.

Bu savaşın bitmesi gerektiğine de vurgu yapan Acu, “Yazık günah değilmi bu kirli savaşta insanlarımız ölüyor sağlıklarından oluyor polis sokaklara giremiyor ambulans sokaklara giremiyor hastalar ölüme terk ediliyor ve olan yine mazlum halka oluyor sağlıkları elden gidiyor yazık günah yapılan hizmetlerimiz Allahın yanında kaybolmuyor. insanlarımızın duaları bizlere yeterlidir.Allah’tan korkun be yeter artık” dedi.

Etiketler:
YORUMLAR

Yorumunuz moderatörlerimiz onaylamadığı sürece sadece arkadaşlarınız tarafından görülecektir. İlginiz için teşekkür ederiz.

© 2014 Arz Haber. Tüm Hakları Saklıdır.
Sitemizdeki yazı, resim ve haberlerin her hakkı saklıdır. İzinsiz, kaynak gösterilmeden kullanılamaz!


YUKARI ÇIK
popüler cevap dünya atlası