Diyarbakır Milli Eğitim Müdürlüğü’ne Aslan Atandı

2 yıldan buyana vekaleten yönetilen Diyarbakır Milli Eğitim Müdürlüğü’ne Batman’da eğitime yaptığı katkılarla adından sıkça söz ettiren Batman Milli Eğitim Müdürü Hasan Aslan atandı.

Diyarbakır Milli Eğitim Müdürlüğü’ne Aslan Atandı
  • Eklenme Tarihi: 19 Mart 2016
  • Okunma: 509
  • Kategori: EĞİTİM

2 yıldan buyana vekaleten yönetilen Diyarbakır Milli Eğitim Müdürlüğü’ne Batman’da eğitime yaptığı katkılarla adından sıkça söz ettiren Batman Milli Eğitim Müdürü  Hasan Aslan atandı.

Ulusal Eğitim Müdürleri atamaları devam ediyor. Diyarbakır İl Ulusal Eğitim Müdürü Adnan Hürata’nın yerine Batman Ulusal Eğitim Müdürü Hasan Aslan atandı. İki yılı aşkın süredir, Diyarbakır İl Milli Eğitim Müdürlüğü görevini görevlendirmeyle yürüten Müdür Yardımcısı Adnan Hurata asalet bekliyordu. Hurata dün Bakanlığın eğitim camiasında süprizle karşılanan bir kararıyla görevinden alındı. Hurata’nın yerine uzun zamandır Batman’da İl Milli Eğitim Müdürlüğü görevini yürüten ve Batman’da yaptığı başarılı çalışmalarla adından sıkça söz ettiren başarılı idareci Hasan Aslan atandı.  Hurata’nın da Diyarbakır Milli Eğitim Müdürlüğü bünyesinde müdür yardımcılığı görevine devam edeceği belirtildi.

 Milli eğitim emin ellerde

Batmanda görev yaptığı süre içesinde gerek personelleri ile gerekse  öğrenciler ve velilerine kapısı her zaman açık olan Hasan Aslan Batman’da sevilen idareciler arasında başı çekenlerden biri. Halkla içiçe olarak tanına Hasan Aslan’ın kentten ayrılması Milli Eğitim camiasında hüzne neden olurken Diyarbakır’da eğitim sistemine başarı katacağı belirtildi. Batman halkı tarafından saygın bir idareci olarak tanınan Aslan’ın şehirden ayrılması Batman Milli Eğitim Müdürlüğü camiasının yanı sıra Batman Halkı tarafından da üzüntüyle karşılandı.

Hasan Aslan kimdir?

1967 yılında Balıkesir İli Gönen ilçesinin Çakmak köyünde dünyaya geldi. İlkokulu köyünde okudu. Orta ve Lise öğrenimine, Gönen İmam Hatip Lisesinde başlayıp, Bandırma İmam Hatip Lisesinde öğrenimini tamamladı. 1993 yılında Dokuz Eylül Üniversitesi İlahiyat Fakültesinden mezun oldu. 1995-2004 yılları arasında, Adana, Niğde ve Balıkesir’de öğretmenlik ve okul idareciliği görevlerinde bulundu. 2004-2012 yılları arasında Erdek İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü, 2012-2013 yılları arsında da Ezine İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü görevinde bulundu. 07 Ocak 2013  – 06 Şubat 2015 tarihleri arasında Kilis İl Milli Eğitim Müdürü görevinde bulundu. 06 Şubat 2015 tarihinde Bakanlık Müşavirliğine görevlendirildi. 02 Ekim 2015 tarihinde Batman İl Milli Eğitim Müdürlüğüne atanan Hasan Aslan evli ve üç çocuk babasıdır.

Haber : Yılmaz Acu

Etiketler:
YORUMLAR

Yorumunuz moderatörlerimiz onaylamadığı sürece sadece arkadaşlarınız tarafından görülecektir. İlginiz için teşekkür ederiz.

© 2014 Arz Haber. Tüm Hakları Saklıdır.
Sitemizdeki yazı, resim ve haberlerin her hakkı saklıdır. İzinsiz, kaynak gösterilmeden kullanılamaz!


YUKARI ÇIK
popüler cevap dünya atlası