TOBB Ferdi Yiğit Anadolu İmam Hatip Lisesi Görülmeye değer okul.

‘Artık devlet okulları da özel okullar gibi çalışıyor’

TOBB Ferdi Yiğit Anadolu İmam Hatip Lisesi Görülmeye değer okul.
  • Eklenme Tarihi: 20 Mart 2016
  • Okunma: 4182
  • Kategori: EĞİTİM

2015-2016 eğitim öğretim yılında açılan Diyarbakır TOBB Ferdi Yiğit Anadolu İmam Hatip Lisesi Türkiye’nin en iyi okullarıyla yarışabilecek standartlarıyla lise adayı öğrencilerin ilgisini çekmeye başladı.

Diyarbakır TOBB Ferdi Yiğit Anadolu İmam Hatip Lisesi devlet okullarının da özel okullar gibi çalıştığının örneği haline geldi. Mimarisiyle Diyarbakır ruhunu yansıtan ve şehrin her yanından rahat ulaşım imkanlarına sahip bu seçkin okul Bağcılar Mahallesi Gökkuşağı Villalarının arkasında öğrencilerini bekliyor.

Yeni TEOG sınavıyla liselere yerleşme sistemi beraberinde bazı yenilikleri de getirdi. Devlet okulları yüksek puanlı öğrenci alıp kaliteyi yükseltme yarışına girdi. Diyarbakır Bağlar ilçesinin nezih bir semti olan Bağcılar’da bulunan TOBB Ferdi Yiğit Anadolu İmam Hatip Lisesi 2016-2017 eğitim öğretim yılına şimdiden hazırlık yapan okullardan.

2015-2016 eğitim öğretim yılında açılan TOBB Ferdi Yiğit Anadolu İmam Hatip Lisesi Türkiye’nin en iyi okullarıyla yarışabilecek standartlarıyla lise adayı öğrencilerin ilgisini çekmeye başladı. Okul müdürü Ömer YILDIRIM ve ekibi valilik onayı ile Diyarbakır genelinde okul tanıtım günleri düzenleyip okulu tanıcı seminerler veriyor. Tanıtımlar TEOG ve tercihler öncesi öğrencilerin ilgisini çekiyor ve sınırlı kontenjanı olan okula yerleşebilmek isteyen öğrencileri motive ediyor.

2016-2017 eğitim öğretim yılında sadece 204 öğrenci alacak olan TOBB Ferdi Yiğit Anadolu İmam Hatip Lisesinin imkanları da dikkat çekici. 200 kişi kapasiteli pansiyonu olan okulun kapalı spor salonu, sinema gösterimlerine uygun modern bir seminer salonu geniş bir bahçesi var. Akıllı tahtalı modern sınıflardaeğitim görecek öğrenciler için her türlü imkan düşünülmüş. Hem pansiyon hem okul binasında asansör, özürlü lavaboları ve rampası, temiz ve geniş koridorlar, ferah ve hijyenik kantin gibi imkanları mevcut.

Göreve geldiği günden buyana gerek öğrenciler olsun gerek velilerle güzel diyaloglar kurduğu belirtilen ve yaptığı çalışmalarla öğrencilerin gönlünde taht kuran Okul Müdürü Ömer Yıldırım, mevcut imkanların yanında yakında hayata geçecek bazı projelerden bahsetti. Halı saha, açık voleybol ve basketbol sahası, yürüyüş yolları, spor aletleri, yüzme havuzu, açık hava sınıfı olarak kullanılabilecek amfi tiyatro, botanik bahçesi aralarında en dikkat çekici olanları. Güzel imkanları olan TOBB Ferdi Yiğit Anadolu İmam Hatip Lisesinin seçkin kadrosu Fen Lisesi kalitesinde eğitim veriyor.

HABER.YILMAZ ACU

Etiketler:
YORUMLAR

Yorumunuz moderatörlerimiz onaylamadığı sürece sadece arkadaşlarınız tarafından görülecektir. İlginiz için teşekkür ederiz.

© 2014 Arz Haber. Tüm Hakları Saklıdır.
Sitemizdeki yazı, resim ve haberlerin her hakkı saklıdır. İzinsiz, kaynak gösterilmeden kullanılamaz!


YUKARI ÇIK
popüler cevap dünya atlası