Eğitimin yeni yıldızları Final Temel Liseleri

Dershanelerin kapatılmasının ardından açılan temel liseler eğitim dünyamızda kendine yer bulmaya başladı. Öğrencilerin hem okul hem de sınava hazırlıklarının bir arada yürütüldüğü temel liselerde yoğun çalışma temposu sürüyor.

Eğitimin yeni yıldızları Final Temel Liseleri
  • Eklenme Tarihi: 23 Mart 2016
  • Okunma: 1712
  • Kategori: EĞİTİM

Diyarbakır’da üç temel lise ile eğitim hizmeti veren Final Temel Liseleri eğitim ve öğretimin daha sağlıklı yapılabilmesi için veli, okul ve öğrenci işbirliğinin önemli olduğu gerçeğinden hareketle veli toplantısı düzenledi. Velilerin yoğun ilgi gösterdiği toplantıda sınıf danışman öğretmenleri öğrencilerin sosyal gelişimleri ve ders durumları hakkında bilgi verirken rehberlik servisi velilere öğrencilerle ilişkilerinde dikkat edecekleri hususlar hakkında açıklamalarda bulundu.

Toplantıda söze başlayan Diclekent Final Temel Lisesi Müdürü Eyyüp Yüksel, “Final Temel Liseleri özelde Diyarbakır’da genelde Türkiye’de eğitimin yeni yıldızları olmaya aday kurumlardır. Öğrencilerin uzman, deneyimli kadrolardan ders almaya başlaması, profesyonel rehberlik hizmeti ve yine kurumsal bir eğitim anlayışı sürdüren yönetimle eğitimlerine devam etmesi onların yaşam ve sınav başarısını arttıracaktır” dedi.

 Öğrenci başarısının artmasında öğretmenler, öğrenciler ve biz idareciler kadar velilerimize de ciddi görevler düşmektedir diye Yüksel, “Yıllar bana şunu gösterdi ki çocuğuyla ilgili olan velilerin öğrencileri daha da başarılı oluyor. Okulların başarısını arttıran en önemli hususun veli-okul işbirliği olduğuna inanıyorum ve biz gerçekten gücümüzü velimizden alıp, bilgi ve tecrübelerimizle birleştirip öğrencilerimize aktarmaya çalışıyoruz. Bu noktada velilerimizin bizi her konuda eleştirebilmelerini ve yönlendirici bir rol üstlenmelerini temenni ediyoruz. Şuna inanıyoruz ki velilerimiz bizi sorgulayıp eleştirdikçe daha iyi bir eğitim sunabilecek ve öğrencilerin hayata sadece dersler veya sınavlar olarak değil, her yönüyle hazırlanmalarını sağlayabileceğiz. Bu kurumların temel amacının sadece öğretim olmadığını biliyor ve eğitimin de önemini öğrencilerimize hissettirerek hayatın her alanında başarılı ve kendini yetiştirmiş bir gelecek inşa etmeyi planlıyoruz” diye konuştu.

Veli ve öğrencilere rahatlık hissettirmeye çalıştıklarını da sözlerine ekleyen Yüksel, “Biz Diclekent Final Temel Lisesi olarak veli ve öğrencilerimize layık oldukları ve hak ettikleri ilgiyi göstermeye, burada kendi kurumlarında olma rahatlığını hissetmelerini sağlamaya çalışıyoruz. Toplantımıza gösterdiğiniz ilgiden son derece memnunuz, hepinize teşekkür ve şükranlarımızı sunuyoruz.  Velilerimizin kurumumuzdan son derece memnun olduklarını, çocuklarını bu kuruma vermekle çok doğru bir karar verdiklerini ifade etmeleri bizi ayrıca memnun etmiştir” dedi.

Etiketler:
YORUMLAR

Yorumunuz moderatörlerimiz onaylamadığı sürece sadece arkadaşlarınız tarafından görülecektir. İlginiz için teşekkür ederiz.

© 2014 Arz Haber. Tüm Hakları Saklıdır.
Sitemizdeki yazı, resim ve haberlerin her hakkı saklıdır. İzinsiz, kaynak gösterilmeden kullanılamaz!


YUKARI ÇIK
popüler cevap dünya atlası