Çocukları çatışma ortamından tiyatro ile uzaklaştırıyorlar

Diyarbakır’ın Sur ve Bağlar ilçelerinde yaşayan yaklaşık 255 çocuk ve ailesinin katıldığı etkinlik Cahit Sıtkı Tarancı Kültür Merkezi’nde yapıldı.

Çocukları çatışma ortamından tiyatro ile uzaklaştırıyorlar

Yeni vizyon 2071 gençlik derneği Diyarbakır’da şubesi faaliyetlerine start verdi. Faaliyetleri kapsamında çatışmalı ortamdaki çocukları çatışmalardan uzaklaştırmak amacıyla Devlet Tiyatroları’nda sergilenen tiyatro oyunlarıyla buluşturdu. Konuyla alakalı derneğin genel merkezi Erzurum ve Diyarbakır İl Başkanı Hakan Altındağ açıklamada bulundu. Altındağ, “Ben ve yönetim kadrosu ile derneğimizin başlıca faaliyetlerinden gençlere yönelik spor eğitim kültür ve sosyalleşme alanlarında yürüteceği faaliyetlerine geleceğimiz olan çocuklarımızı Dünya Tiyatrolar Günü münasebeti ile başlangıcı Orhan Asena sahnesinde verdik. Çıkışta çocuklara meyve suyu ve su dağıtıldı. Toplam 255 kişi çocuğun katıldığı faaliyette, çocuklar oyuncuları ıslık ve alkışlara karşıladı hoş bir vakit geçirdiler” diye konuştu.

Bundan sonraki faaliyetlerinde de çocuklara değineceklerini sözlerine ekleyen Altındağ, “Bundan sonraki tüm faaliyetlerimizin başlıca kahramanları olan çocuklarımızın geleceğe umutla bakmaları ve geleceğin başarılı ebeveyinleri olmaları için faaliyetlerimizi durmaksızın sürdürecek ve yarınlara umutla bakmayı hayat felsefi olarak benimsemek şiyarı ile durmadan yolumuza devam edeceğiz Bu kutlu yola çıkışımıza vesile olan ve bu yolda bizimle yürüyen tüm büyüklerimize dostlarımıza hemşerilerimize özelliklede çocuklarımıza teşekkürü borç biliriz. Yolumuz açık davamız kutlu yarınlarımız umutlu ve hayırlı olması duası ile YENİ VİZYON GENÇLİK 2071 ailesi saygılarımızla” dedi.

HABER: YILMAZ ACU

Etiketler:
YORUMLAR

Yorumunuz moderatörlerimiz onaylamadığı sürece sadece arkadaşlarınız tarafından görülecektir. İlginiz için teşekkür ederiz.

© 2014 Arz Haber. Tüm Hakları Saklıdır.
Sitemizdeki yazı, resim ve haberlerin her hakkı saklıdır. İzinsiz, kaynak gösterilmeden kullanılamaz!


YUKARI ÇIK
popüler cevap dünya atlası