Botan Vadisinde Doğa yürüyüşü yapıldı

Siirt’te Turizm Haftası etkinlikleri kapsamında tarihi 3 bin 500 yıllık Akabe Yolu'nda doğa yürüyüşü gerçekleştirildi.

Botan Vadisinde Doğa yürüyüşü yapıldı
  • Eklenme Tarihi: 17 Nisan 2016
  • Okunma: 511
  • Kategori: TABİAT

Siirt’te Turizm Haftası etkinlikleri kapsamında tarihi 3 bin 500 yıllık Akabe Yolu'nda doğa yürüyüşü gerçekleştirildi.

Siirt E tipi kapalı cezaevi önünde başlayan yürüyüş 3 bin 500 yıllık Akabe Yolu'nun geçilmesinin ardından Botan çayı kenarında yer alan Yerlibahçe köyü Asma köprünün bulunduğu alanda son buldu.Siirt Valisi Mustafa Tutulmaz burada gazetecilere yaptığı açıklamada;”Siirt’te bu yıl 3. düzenlenen doğa yürüyüşünün amacının 3 bin 500 yıllık tarihi “Akabe Yolu”nu keşfetmek ve Botan vadisinin eşsiz doğa güzelliğini turizme kazandırmak olduğunu” söyledi.

Siirt AK Parti Millet Vekilli Prof. Dr. Yasin Aktay, yürüyüş sırasında, Mahalli Sanatçı Şükrü Çoban ile birlikte Türkçe, Kürtçe, Arapça türkü söyledi.Siirt'in her parçasında birbirinden güzel keşfedilmeyi bekleyen güzellikler olduğunu ifade eden Aktay, bu tür etkinliklerin bölgenin tanıtımına ve turizmine katkı sağlayacağını söyledi.Siirt Beron Spor kulübü sporcuları, Botan vadisinde yamaç paraşütü yaparak, doğa yürüyüşüne destek oldu.

Halkın yoğun ilgi gösterdiği doğa yürüyüşü bir festival havasında coşku içinde sona erdi.Yürüyüş sonunda, vatandaşlara çeşitli ikram yapıldı.Turizm Haftası kutlamaları kapsamında, düzenlenen 3. Doğa yürüyüşü'ne; Vali Mustafa Tutulmaz, Siirt AK Parti Millet Vekilli Prof. Dr. Yasin Aktay, Cumhuriyet Başsavcısı Alparslan Ağçakale,Haberdiyarbakir.Org Genel Koordinatörleri Sayın Özlem Buldu, Ali Şeran Süleyman Karaarslan, Eğitimci ve Öğretmen Naci Baykara ,Vali Yardımcıları Ceyhun Dilşad Taşkın, Bahadır Yörük, İl Emniyet Müdürü Metin Özkan, Siirt Belediye Başkan Yardımcısı Zekeriya Çığır, Siirt Barosu Başkan Vekili Av. Nizam Dilek, İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Recep Güldoğan, İl Kültür ve Turizm Müdürü Remzi Uslu,  Kurum müdürleri, sivil toplum örgütleri, Fenerbahçe, Galatasaray ve Beşiktaş Siirt taraftarlar dernekleri, Siirt üniversitesinden öğrenciler, Siirt Gençlik Merkezi öğrenci gurupları, basın mensupları, çok sayıda doğasever ile vatandaşlar katıldı.

Haber Özlem Buldu, Ali Şeran (Siirt)

Etiketler:
YORUMLAR

Yorumunuz moderatörlerimiz onaylamadığı sürece sadece arkadaşlarınız tarafından görülecektir. İlginiz için teşekkür ederiz.

© 2014 Arz Haber. Tüm Hakları Saklıdır.
Sitemizdeki yazı, resim ve haberlerin her hakkı saklıdır. İzinsiz, kaynak gösterilmeden kullanılamaz!


YUKARI ÇIK
popüler cevap dünya atlası