İMKB Karacadağ Ortaokulu’na müdür olarak Yahya Kamçı atandı

Diyarbakır’da eğitim camiasında yaptığı başarılı çalışmaların yanı sıra toplumsal olaylara duyarlılığıyla tanınan ve halk tarafından Yahya Hoca olarak bilinen...

İMKB Karacadağ Ortaokulu’na müdür olarak Yahya Kamçı atandı
  • Eklenme Tarihi: 29 Nisan 2016
  • Okunma: 380
  • Kategori: EĞİTİM

Diyarbakır’da eğitim camiasında yaptığı başarılı çalışmaların yanı sıra toplumsal olaylara duyarlılığıyla tanınan ve halk tarafından Yahya Hoca olarak bilinen Yahya Kamçı İMKB Karacadağ Ortaokulu’na müdür olarak atandı.

Milli Eğitim Müdürlüğü bünyesinde atama işlemleri tüm hızıyla sürüyor. Diyarbakır’ın bir çok okulunda atama işlemleri devam ederken, müdürlük sınavını başarıyla geçen idareciler okul müdürü olarak atanmaya başladı. Diyarbakır’da yaptığı başarılı çalışmalarla hem eğitim camiasında hem halk tarafından tanınan Yahya Kamçı’da son atamalarda İMKB Karacadağ Orta Okulu Müdürlüğü’ne atandı. Diyarbakır’da ve bölgede toplumsal olaylara gösterdiği duyarlılık ve bölgenin kanayan yarası haline gelen “Kan davalarını” çözmek için oluşturulan komisyonun da aktif üyesi olan Yahya Kamçı bölgenin tanınan simaları arasında yerini alıyor.

Diyarbakır’da faaliyet gösteren STK’larca üç yıl üst üste yılın öğretmeni olarak seçilen Yahya Hoca, İMKB Karacadağ Orta Okulu’nda kendi imkanları ile mermerden çeşme yapmanın yanı sıra geri dönüşüm için çeşitli kampanyaları başarı ile tamamladı. Yaptığı bu başarı çalışmalarından dolayı Türkiye’deki çeşitli ulusal basına konu olan Yahya Hoca’nın bu görevde de çeşitli başarılara imza atacağını dile getiren veliler de bu atamadan dolayı çok memnun olduklarını dile getirdi.

Diyarbakır’ın ilçe ve merkezde bir çok okulda eğitim görevlisi olarak görev yapan ve 16 yıllık eğitimcilik yaptığını dile getiren Yahya Hoca, “Hani’de Mehmet Akif Ersoy İlköğretim Okulunda Diyarbakır’da da Hüseyin Uluğ İlköğretim Okulunda yaptım. Amacım; Geleceğimiz olan çocuklarımıza iyi bir eğitim çerçevesinde topluma millete ve ülkemize yararlı bireyler yetiştirip insanı değerleri yüksek kardeşliği ön plana çıkaran öğrenciler yetiştirmektir, ben, okul aile işbirliği ile diğer idareci ve eğitimci arkadaşlarımla, dez avantajlı ve uçurumun eşiğine meyili öğrencilerimizi topluma ve okula kazandırmak için çaba sarf edeceğiz ayrıca sınavlarda öğrencilerimizin başarısını artırmak için çeşitli etkinlikler ve projelerimiz var, onları hayata koyacağız, bunu yaparken ilimizdeki ve ülkemizdeki bütün değerlerden istifade etmeye çalışacağız” diye konuştu.

Bağlar Kaymakamlığı’ndan çalışkanlıktan dolayı “başarı belgesi” alan eğitim sevdalısı Yahya Kamçı evli ve bir çocuk babası.

Etiketler:
YORUMLAR

Yorumunuz moderatörlerimiz onaylamadığı sürece sadece arkadaşlarınız tarafından görülecektir. İlginiz için teşekkür ederiz.

© 2014 Arz Haber. Tüm Hakları Saklıdır.
Sitemizdeki yazı, resim ve haberlerin her hakkı saklıdır. İzinsiz, kaynak gösterilmeden kullanılamaz!


YUKARI ÇIK
popüler cevap dünya atlası