Kocaköy Milli Eğitim Müdürü Memiş'ten okullara ziyaret‏

Diyarbakır’ın Kocaköy ilçe Milli Eğitim Müdürlüğü’ne atanan Mehmet Reşit Memiş kolları sıvadı.

Kocaköy Milli Eğitim Müdürü Memiş'ten okullara ziyaret‏
  • Eklenme Tarihi: 16 Mayıs 2016
  • Okunma: 534
  • Kategori: EĞİTİM

Yaklaşık 2 ay önce göreve gelen Memiş, eğitim camiasının yanı sıra velilerin ve ilçe halkının da taktirini topladı. Memiş, sık sık okul ziyaretlerini de aksatmadan devam ettiriyor. 

Yaklaşık iki ay önce Diyarbakır’ın Kocaköy İlçe Milli Eğitim Müdürlüğüne atanan Mehmet Reşit Memiş, Yazı Ortaokulu, Kocaköy, Gözebaşı,Gökçen,Kokulupınar ve Atatürk İlkokulları'nı ziyaret etti.

Memiş, okulların durumunu, öğretmenlerin yaptıkları çalışmaları ve öğrencilerin durumunu yerinde inceledi. Ziyaretleri sırasında öğrenci başarısının ilçenin en önemli hedefi olduğunu belirten MEMİŞ, öğrenci başarısı ve okula devamının sağlanması gerektiği konusunda okul idarecileri ve öğretmenlere uyarılarda bulundu.  

Ziyaretler kapsamında açıklamalarda bulunan ve başarının artması için gerek fiziki gerekse teknolojik imkanları zorladıklarını hatırlatan Memiş, " Kocaköy, İl genelinde akademik başarı anlamında ortalarda yer alıyor. Amacımız Kocaköy'de güzel bir hava yakalayarak, Kocaköy'ün zirvedeki yerini almasını sağlamaktır. Bu tabiî ki bir kişi veya okulla olabilecek bir durum değildir. Bu süreçte hem öğretmen ve idarecilerimiz hem de öğrenci ve velilerimizin büyük özveri göstermesi gerekmektedir" dedi.  

Ayrıca bu süreçte öğretmenlerden aile ziyaretlerini arttırmalarını, ikna ekipleri kurularak öğrencileri okula kazandırmalarını ve velileri okula çekmelerini isteyen Memiş, " Öğrenciyi bütün yapısıyla, aile içindeki durumu da göz önüne alarak tanıyın.

Başarı bu şekilde kaçınılmaz olacaktır. Başarı diyerek sadece akademik başarıyı kastetmiyorum. Her öğrencinin kendi özellikleri ve yetenekleri ve özellikleri vardır. Bunları keşfedin. Öğrencinin içindeki sanatsal, sportif ve kültürel özellikleri dışarı çıkartın. Onların bu günü gibi yarınlarına da yatırım yapmalarını sağlayın." ifadelerini kullandı.  

Konuşmalarında, milli ve manevi değerlere de vurgu yapan Memiş, öğretmen ve idarecilere Mustafa Kemal Atatürk'ün şu sözünü hatırlatarak konuşmasını bitirdi:" Öğretmenler yeni nesil sizin eseriniz olacaktır."  

Ziyaret sınıfların dolaşılması ve öğrencilerle sohbetin ardından sona erdi. 

Etiketler:
YORUMLAR

Yorumunuz moderatörlerimiz onaylamadığı sürece sadece arkadaşlarınız tarafından görülecektir. İlginiz için teşekkür ederiz.

© 2014 Arz Haber. Tüm Hakları Saklıdır.
Sitemizdeki yazı, resim ve haberlerin her hakkı saklıdır. İzinsiz, kaynak gösterilmeden kullanılamaz!


YUKARI ÇIK
popüler cevap dünya atlası