Diyarbakır Yenişehir İlkokulunda karne heyecanı

2015 – 2016 eğitim-öğretim yılının sona ermesi nedeni ile İlimiz Yenişehir İlçesi Yenişehir İlkokulu’nda karne dağıtım töreni düzenlendi.

Diyarbakır Yenişehir İlkokulunda karne heyecanı
  • Eklenme Tarihi: 18 Haziran 2016
  • Okunma: 2475
  • Kategori: EĞİTİM

2015 – 2016 eğitim-öğretim yılının sona ermesi nedeni ile İlimiz Yenişehir İlçesi Yenişehir İlkokulu’nda karne dağıtım töreni düzenlendi.Törene, Vali Yardımcısı Remzi Kattaş, Yenişehir Kaymakamı Dr. Mehmet Özel, İl Milli Eğitim Müdürü Hasan Aslan, İl Milli Eğitim Müdür Yardımcıları, İlçe Milli Eğitim Müdürü Hacı CEBE,Yenişehir İlkokulu Müdürü Ayhan Karaçöl ve Öğretmen Bülent Tacar İle il ve ilçe milli eğitim şube müdürleri, veliler, öğretmenler ve öğrenciler katıldı.

Karne Dağıtımına Diyarbakır Bölge Haber ve Basın Ajansı Adına Haberdiyarbakir.Org Yönetimi Tam Kardo 3/A Sınıfında Dağıtılan karne Heycanına Ortak oldular Sınıf Öğretmeni Sayın Bülent Tacar ve Yenişehir ilk Öğertim Okulu Müdürü Sayın Ayhan Karaçöl İle birlikte sabah saatlerinde Sabahçılara ve öğlenciler karne Dağtımına 3/A Sınıfından Başladılar Öğrenciler karnelerini sınıf örğertmeni Sayın Bülent Tacar ve Yenişehir ilk Öğertim Okulu Müdürü Sayın Ayhan Karaçöl”ün elinden Aldılar bu arada 3/ A sınıfıda öğlen dağıtılan karnede duygusal anlar yaşandı 3/A sınıfı Öğrencilerinden SayınEfe Şeran karnesini Öğretmeni sayın Bülen Tacar”dan alırken gözlerini doldugu gözlendi dağıtım sonrası Ortak bir Açıklama Yapan Sayın Tacar ve Karaçöl “Yoğun bir Dönem geçirdiniz. tatil Sizin hakkınız tatilde çok kitap okumanız sizin başarınızı artıracaktır” Dediler. Öğretmelerimize , çocuklarımıza ve velilerimize çok keyifli, huzur dolu ve sevgi dolu, tatil diliyorum.”

“Eğitim-öğretim yılının sonuna gelmiş olduğumuzdan sizlerle bu yıl için son kez biraraya geldik. İl Milli Eğitim Müdürümüzden, öğretmenlerimize kadar bütün eğitim camiası olarak bu eğitim-öğretim yılının huzurlu geçmesi ve çocuklarımızın yüzlerinin gülmesi adına yapılan çalışmalar için teşekkür ediyoruz. Tabi elleri öpülesi velilerimiz çocuklarına sahip çıktılar Diyarbakır’da.Çatışma ortamına rağmen çocuklarımız 120 net yaparak inadına huzur dediler. Diyarbakır halkı, Diyarbakır’ın gözyaşı içerisinde olmasını istemiyor. Bizim çocuklarımıza tavsiye edeceğimiz şey; huzur, birlik, sevgi ve kardeşlik olmalıdır.

İl Milli Eğitim Müdürü Hasan Aslan, “ ilimiz genelinde yaklaşık 440 bin öğrencimize karne veriyoruz. Tabi öğrencilerimiz özel bir tatile girdiler. Bu tatili anne-babalarıyla en güzel şekilde değerlendirmelerini, okumayı asla ihmal etmemelerini tavsiye ediyoruz. Bu arada karnesi zayıf olan çocuklarımız da muhakkak vardır. Bu çocuklarımızın üzerine gitmeden anne-babaların onları anlayışla karşılamaları gerektiğini belirterek tatillerini hem eğlenerek hem de bol kitap okuyarak geçirmeleri daha iyi olacaktır. Anne-babalara tavsiyem; çocukların başarılarını ve başarısızlıklarını çok abartmamaları gerekiyor. Karne alan yavrularımıza huzurlu bir ömür güzel bir hayat diliyorum” dedi.İlimiz genelinde 440 bin 217 öğrenci karne heyecanı yaşadı.

Haber Berfu İlter / Ali Şeran  (Özel Haber)

Etiketler:
YORUMLAR

Yorumunuz moderatörlerimiz onaylamadığı sürece sadece arkadaşlarınız tarafından görülecektir. İlginiz için teşekkür ederiz.

© 2014 Arz Haber. Tüm Hakları Saklıdır.
Sitemizdeki yazı, resim ve haberlerin her hakkı saklıdır. İzinsiz, kaynak gösterilmeden kullanılamaz!


YUKARI ÇIK
popüler cevap dünya atlası