TEOG sınavında başarı gösteren öğrencilere hediye verildi

DİYARBAKIR- Diyarbakır’da TEOG sınavında başarı elde öğrencilere Vali tarafından hediye verildi.

TEOG sınavında başarı gösteren öğrencilere hediye verildi
  • Eklenme Tarihi: 30 Haziran 2016
  • Okunma: 407
  • Kategori: EĞİTİM

Diyarbakır Valisi Hüseyin Aksoy, TEOG sınavında başarı elde eden 16 öğrenciye hediye verdi.

Öğrencileri makamında kabul eden Vali Aksoy, öğrencileri tek tek tebrik ederek kendilerine dizüstü bilgisayar hediye etti.

Hediye takdiminde konuşan Vali Aksoy, Diyarbakır’da eğitimin daha iyi noktalara taşıyabilmek adına büyük bir gayret içerisinde olduklarını belirtti. Devamsızlıkların bitirilmesi adına çalışmalarının devam ettiğini dile getiren Aksoy, çatışmalar nedeniyle eğitimde geride kalan öğrencilere yönelik telafi ders çalışmalarının olduğunu aktardı.

Çatışmaların yaşandığı Sur ilçesinde oturup TEOG sınavında tüm soruları doğru cevaplayan Barış Kaydaş, sınavda tüm soruları doğru cevaplamanın mutluluğunu yaşadığı söyledi. Çatışmalar nedeniyle ders çalışmakta zorlandığını ifade eden Kaydaş, “Bu başarıda emeği geçen aileme ve öğretmenlerime teşekkür ediyorum. Evde ders çalıştığımda bomba sesleri geliyordu. Bomba sesleri nedeniyle dersime ara veriyordum, bomba seslerinin dinmesini bekliyordum. Ben 8 yıl ayrı ayrı okulda okudum. Ancak okulumuza gelen her öğretmen öğrencilerle ilgileniyordu. Bu başarımı öğretmenlerime borçluyum.” dedi. Barış’ın annesi Sariye Kardaş ise oğluna çatışmaların yaşandığı dönemde psikolojik destek sağladığını söyledi. (İLKHA)

Etiketler:
YORUMLAR

Yorumunuz moderatörlerimiz onaylamadığı sürece sadece arkadaşlarınız tarafından görülecektir. İlginiz için teşekkür ederiz.

© 2014 Arz Haber. Tüm Hakları Saklıdır.
Sitemizdeki yazı, resim ve haberlerin her hakkı saklıdır. İzinsiz, kaynak gösterilmeden kullanılamaz!


YUKARI ÇIK
popüler cevap dünya atlası