Askeri helikopter düştü: 7 asker hayatını kaybetti

GİRESUN - Giresun’un Alucra ilçesi Tohumluk köyü kırsalında askeri helikopter düştü. Kazada 7 askeri personel hayatını kaybetti.

Askeri helikopter düştü: 7 asker hayatını kaybetti
  • Eklenme Tarihi: 06 Temmuz 2016
  • Okunma: 426
  • Kategori: GÜNDEM

Giresun'da bölgedeki karakollara bayramlaşmaya giden komutanların bulunduğu askeri helikopterin düştü. Kazada 7 askerin hayatını kaybettiği belirtildi.

Bayramlaşmaya giden komutanların bulunduğu askeri helikopter, Tohumluk Yaylası'na düştü. Başbakanlık kaynaklarından edinilen bilgilere göre, helikopterde 8'i asker, 7'si asker yakını olmak üzere 15 kişinin bulunduğu bildirildi.

Kazayla ilgili açıklamalarda bulunan Başbakan Binali Yıldırım, net bilginin olmadığını belirterek, yaralı ve vefat olduğu yönde haberlerin olduğunu söyledi.

Yıldırım, "Gelişmeleri takip ediyoruz. Sayılar teyide muhtaç olduğu için söylememiz doğru olmaz ama kurtulanlar var, kurtulamayanlar var. Şehitlerimiz var, yaralılar da var. Enkaza ulaşıldı ve yaralılar hastaneye götürüldü. 5 veya daha fazla yaralı var. Vali ve Başbakan Yardımcısı olay yerindeler, şu anda verebileceğim bilgiler bunlar." dedi.

Helikopterde, Jandarma Bölge Komutan Vekili Tuğgeneral Mustafa Doğru (52) ve eşi Nuran Doğru ile Giresun İl Jandarma Komutanlığı'ndan görevlilerin de bulunduğu 15 kişilik heyet, hayatını kaybeden ailelere bayram ziyaretine gittiği belirtildi.(ARZHABER)

Etiketler:
YORUMLAR

Yorumunuz moderatörlerimiz onaylamadığı sürece sadece arkadaşlarınız tarafından görülecektir. İlginiz için teşekkür ederiz.

© 2014 Arz Haber. Tüm Hakları Saklıdır.
Sitemizdeki yazı, resim ve haberlerin her hakkı saklıdır. İzinsiz, kaynak gösterilmeden kullanılamaz!


YUKARI ÇIK
popüler cevap dünya atlası