PKK'nin katlettiği âlimler mezarı başında anıldı

ŞANLIURFA - Şanlıurfa’nın Suruç ilçesinde 24 yıl önce, PKK tarafından katledilen Şehid Molla Şükrü ve Molla Muhyeddin sevenleri tarafından mezarı başında anıldı.

PKK'nin katlettiği âlimler mezarı başında anıldı
  • Eklenme Tarihi: 06 Temmuz 2016
  • Okunma: 370
  • Kategori: GÜNDEM

24 yıl önce, halk tarafından sevilen, saygı gösterilen Molla Şükrü ve Molla Muhyeddin isimli iki âlim, yatsı namazı sonrası PKK tarafından kurulan pusuda katledilmişti. Acıları henüz tazeliğini korurken yakınları ve sevenleri tarafından mezarı başında Kur'an-ı Kerim okuyarak yâd edildiler.

Suruç’ta yaptıkları İslami hizmetlerle tanınan Molla Şükrü Yavuz ve çocukluk arkadaşı Molla Muhyeddin Demir 28 Eylül 1993 yılında bir yatsı namazı sonrası PKK tarafından hunharca katledilerek şehit olmuş ve Remél köyü mezarlığında defnedildi.

1939 yılında Suruç'un Remêl köyünde dünyaya gelen Molla Şükrü Yavuz, hem hafız hem âlim hem şair hem de dört dil bilen ender bir âlim olması münasebetiyle halkın teveccühünü ve hürmetini kazanmıştı. PKK tarafından yapılan tüm tehditlere rağmen bir an bile geri adım atmayan, inancından taviz vermeyen Molla Şükrü ve Muhyeddin hiçbir zaman hakkı söylemekten geri durmamıştı. (İLKHA) 

 

 

Etiketler:
YORUMLAR

Yorumunuz moderatörlerimiz onaylamadığı sürece sadece arkadaşlarınız tarafından görülecektir. İlginiz için teşekkür ederiz.

© 2014 Arz Haber. Tüm Hakları Saklıdır.
Sitemizdeki yazı, resim ve haberlerin her hakkı saklıdır. İzinsiz, kaynak gösterilmeden kullanılamaz!


YUKARI ÇIK
popüler cevap dünya atlası