Yola tuzaklanan 200 kilogram patlayıcı imha edildi

BATMAN - Batman-Siirt karayolunda PKK’liler tarafından bir varil içerisinde hazırlanıp tuzaklanmış halde bulunan 200 kilogram el yapımı patlayıcı imha edildi.

Yola tuzaklanan 200 kilogram patlayıcı imha edildi
  • Eklenme Tarihi: 08 Temmuz 2016
  • Okunma: 360
  • Kategori: GÜNDEM

Batman-Siirt karayolunda 200 kilo olduğu belirtilen bir varil içerisinde hazırlanıp tuzaklanmış halde bulunan el yapımı patlayıcının imha edilmesi olası bir can kaybını önledi.

Edinilen bilgiye göre, eski Çöp Kavşağı yakınında Batman-Siirt karayolunda yola döşenen bombayı fark eden çevredeki bir vatandaş durumu hemen polise bildirdi. Olay yerine gelen çok sayıda polis ekibi, yaptıkları  incelemenin ardından bombanın tuzaklandığını gördü. Olay yerinde geniş güvenlik önlemleri alan polis ekipleri, yolu trafiğe kapattı. Olay yerine gelen bomba imha ekipleri, 200 kilo amonyum nitrat yüklü varilin olduğunu tespit etti.

Bulunan 200 kilo patlayıcı, alınan güvenlik önlemlerinin ardından yol kenarından uzman ekiplerce alınarak, boş bir araziye götürülüp imha edildi. Bombanın imhasıyla büyük bir toz bulutu oluşurken , patlamanın şiddeti kent merkezinden de duyuldu. Bombanın imha edilmesinin ardından olay yeri yakınında bulunan bir işyerlerinde büyük çapta hasar meydana geldi.

Yaklaşık 3 saat trafiğe kapalı kalan karayolu, yapılan incelemelerin ardından yeniden trafiğe açıldı. Zarar gören işyerlerinde hasar tespit çalışmaları yapıldı.

Olay ile ilgili soruşturma sürüyor. (ARZHABER)

Etiketler:
YORUMLAR

Yorumunuz moderatörlerimiz onaylamadığı sürece sadece arkadaşlarınız tarafından görülecektir. İlginiz için teşekkür ederiz.

© 2014 Arz Haber. Tüm Hakları Saklıdır.
Sitemizdeki yazı, resim ve haberlerin her hakkı saklıdır. İzinsiz, kaynak gösterilmeden kullanılamaz!


YUKARI ÇIK
popüler cevap dünya atlası