Kaynartepe halkı PKK baskısı altında

DİYARBAKIR - Diyarbakır’ın Sur ilçesinden sonra kısa süreli çatışmaların yaşandığı Bağlar ilçesi Kaynartepe Mahallesi’nde, PKK’liler halkı tehdit etmeye devam ediyor.

Kaynartepe halkı PKK baskısı altında
  • Eklenme Tarihi: 14 Temmuz 2016
  • Okunma: 405
  • Kategori: GÜNDEM

PKK’lilerin barikat kurup, çukur kazmasının ardından meydana gelen çatışmalar ve ardından ilan edilen sokağa çıkma yasağı ile gündeme gelen Diyarbakır’ın merkez Bağlar ilçesi Kaynartepe Mahallesi’nde, PKK’nin yeniden halkı baskı altına alarak ve evlerini boşaltmalarını istediği öğrenildi.

Yüzlerce ailenin göç etmek zorunda kaldığı mahallede, çatışmaların meydana getirdiği mağduriyetler hâlâ devam ederken, birçok ev de boşaltılmış durumda.

Sık sık tekrar çatışmaların başlayacağı algısı oluşturarak halkı baskı altına alan PKK, kimi bölgelerde de göç etmek isteyen ailelerin taşınmasını engelliyor. Zemin katlarda bulunan evlerin boşalması için baskı oluşturan PKK’liler, apartman dairelerinde oturanların ise taşınmalarını engelleyerek meydana gelebilecek çatışmada mahalleliyi kalkan olarak kullanmak istiyor.

Belli aralıklarla sokaklarda uzun namlulu silahlarla gezen PKK’lilerin, ayrıca Kaynartepe Mahallesi’nde terk edilmiş metruk evlerde bomba imalatı yaptığı belirtiliyor. Önceki gün mahalledeki bir metruk evde bomba yapımı esnasında meydana gelen patlamada bir kişi yaralanmıştı.

Hatırlanacağı üzere Kaynartepe Mahallesi’nde 14 Mart gecesi PKK’lilerin barikat kurup, çukur kazmasının ardından başlayan çatışmalar ile sokağa çıkma yasağı ilan edilmiş, meydana gelen çatışmalarda binlerce kişi göç etmiş, birçok ev ve işyeri de zarar görmüştü.

Yaşanan bu olaylar sonrası şimdilerde Kaynertepe Mahallesi’nde birçok evin ya satılık veya kiralık afişleri asılarak boşaltıldığı dikkat çekiyor. (İLKHA) 

Etiketler:
YORUMLAR

Yorumunuz moderatörlerimiz onaylamadığı sürece sadece arkadaşlarınız tarafından görülecektir. İlginiz için teşekkür ederiz.

© 2014 Arz Haber. Tüm Hakları Saklıdır.
Sitemizdeki yazı, resim ve haberlerin her hakkı saklıdır. İzinsiz, kaynak gösterilmeden kullanılamaz!


YUKARI ÇIK
popüler cevap dünya atlası