Siirt’te çatışma: Halk evlerini terk ediyor

SİİRT - Siirt’te gece 03.00’de başlayan ve sabahın ilk ışıklarına kadar devam eden çatışmada bir çocuk ve annesi yaralandı. Çatışmanın yaşandığı mahallelerden ise göç başladı.

Siirt’te çatışma: Halk evlerini terk ediyor
  • Eklenme Tarihi: 15 Temmuz 2016
  • Okunma: 375
  • Kategori: GÜNCEL, GÜNDEM

Siirt’te Cumhuriyet Polis Karakolu ve askeri kışlaya PKK’liler tarafından eş zamanlı düzenlenen saldırıda bir çocuk ve annesinin de yaralandığı öğrenildi. Halk, çatışmanın yaşandığı mahallelerde evlerinden çıkıyor.

Yaşanan çatışma esnasında evinin damında uyuduğu belirtilen 8 yaşındaki bir çocukla annesi yaralandı. Kolundan yaralanan annenin durumu iyiyken çocuğun ise hayati tehlikesinin devam ettiği bildirildi.

Gece 03.00’de yaşanan çatışmalar sabahın ilk ışıklarına kadar devam etti. İnönü, Alan ve Algül mahallelerinde yaşayan halk, çatışmalar nedeniyle büyük korku yaşarken, günün ağarmasıyla ellerinde valizler ve yanlarına alabildikleri eşyalarla evlerini terk ettiği görüldü.

Söz konusu mahallelerde oturanlar yaklaşık 150 silahlı kişinin mahalleye girdiğini dile getirdiler. Olayların büyümesinden kaygı duydukları için evlerini terk ettiklerini belirten vatandaşlar, can güvenlikleri olmadıkları için çocuklarını alıp güvenli mahallelerdeki yakınlarının yanına gidiyor.

Hatırlanacağı üzer İnönü Mahallesinde yaklaşık 6 ay önce de PKK’lilerin bazı evlere yerleştikleri ihbarı neticesinde düzenlenen baskında çatışma yaşanmış ve 5 PKK’li öldürülmüştü.

Dün gece yaşanan çatışma sonrası Özel Harekât Polisinin Alan ve Aygül mahallelerini ablukaya aldığı, giriş ve çıkışlara ise kontrollü izin verildiği görüldü.

Etiketler:
YORUMLAR

Yorumunuz moderatörlerimiz onaylamadığı sürece sadece arkadaşlarınız tarafından görülecektir. İlginiz için teşekkür ederiz.

© 2014 Arz Haber. Tüm Hakları Saklıdır.
Sitemizdeki yazı, resim ve haberlerin her hakkı saklıdır. İzinsiz, kaynak gösterilmeden kullanılamaz!


YUKARI ÇIK
popüler cevap dünya atlası