Zazaca Edebiyat ve folklor dergisi ‘Vir’ çıktı

Edebiyat ve folklor alanında Zazaca yayın yapacak olan ‘Vir’ dergisi yayın hayatına başladı. Üç ayda bir çıkacak olan dergide, Zazaca’nın edebiyat ve folkloruna dair her türlü içeriği bulmak mümkün olacak.

Zazaca Edebiyat ve folklor dergisi ‘Vir’ çıktı

Edebiyat ve folklor alanında yayın yapacak olan Zazaca ‘Vir’ dergisi  yayın hayatına başladı. Dergide masal, şiir, hikaye, tiyatro, atasözü, bilmeceler gibi edebiyat ve folklor içerikli her  türden yazıyı bulmak mümkün olacak.

Derginin yayın kurulunda Bingöl Üniversitesi’nden üç akademisyen yer alıyor. Mehmet Aslanoğulları’nın imtiyaz sahibi olduğu Vir dergisinin yazı işleri müdürlüğünü Ayetullah Karabeyeser, editörlüğünü de Murat Varol yapıyor.

Vir’in birinci sayısında 11 masal, 3 hikâye, 6 şiir ve 1 tiyatro eserinin yanı sıra fıkralar, atasözleri ve bilmeceler de yer alıyor.

Uzun bir çalışmanın ardından ilk sayısı okuyucu ile buluşan derginin ikinci sayısı için de çalışmalara başlandı. Zazaca’nın edebiyatı ve folkloru alanında çalışmalar yapanlar, virmecmua@gmail.com adresi üzerinden dergi ile iletişime geçebilir ve yazılarını gönderebilirler.  (İLKHA)


 

Etiketler:
YORUMLAR

Yorumunuz moderatörlerimiz onaylamadığı sürece sadece arkadaşlarınız tarafından görülecektir. İlginiz için teşekkür ederiz.

© 2014 Arz Haber. Tüm Hakları Saklıdır.
Sitemizdeki yazı, resim ve haberlerin her hakkı saklıdır. İzinsiz, kaynak gösterilmeden kullanılamaz!


YUKARI ÇIK
popüler cevap dünya atlası