“Tillo Işık Hadisesi Bilim ve Kültür Günleri” start aldı

Siirt yöresine özgü el sanatlarının teşhir edildiği, fuar renkli görüntülere sahne oldu.

“Tillo Işık Hadisesi Bilim ve Kültür Günleri” start aldı

Siirt yöresine özgü el sanatlarının teşhir edildiği, fuar renkli görüntülere sahne oldu. Siirt Valiliğince düzenlenen “Tillo Işık Hadisesi Bilim ve Kültür Günleri” açılış programı, Siirt yöresine özgü el sanatlarının teşhir edildiği, fuarın açılışı ile start aldı.

El sanatları sergi fuarının açılışını; Tillo Kaymakamı ve Vali Yardımcısı Yunus Koç, Tillo Belediye Başkanı İdham Aydın, İl Milli Eğitim Müdürü Fethi Suay,Eğitimci Öğretmen Naci Baykara. Siirt Valiliği Basın Koordinatörü Mehmet Şükrü Uras, Haberdiyarbakir.Org Siirt Bölge Müdürü Alİ Şeran, Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Hüsam Olgaç, Kültür ve Turizm Müdürü Remzi Uslu, Ticaret ve Sanayi Odası Başkan Vekili Nedim Kuzu, Ak Parti İl Başkanı Fuat Özgür Çalapkulu ve çok sayıda davetlinin katılımı ile gerçekleştirildi.

Etkinliğin, hayırlı olmasını dileyen Tillo Kaymakamı Yunus Koç, ‘Sayın Valimiz Mustafa Tutulmaz’ın himaye ve destekleri ile bu tür organizasyonların süreceğini belirterek, amaçlarının, Siirt’in sahip olduğu tüm kültürel zenginlikleri tanıtmak, yurt içi ve yurt dışından gelecek misafirlerimizi burada en iyi şekilde hizmet sunmak olduğunu’ söyledi.Kaymakam Koç ve beraberindeki heyet, fuar alanındaki sergiyi gezerek,ilgililerden bilgi aldı.Tillo ilçe merkezindeki meydanda kurulan ve hazır hale getirilen fuar alanı, sabahın erken saatlerinden itibaren, Siirt’in yanı sıra il dışından gelen konuklar tarafından ziyaret edildi.Fuar alanında, Pervari Yöresel el sanatları ve ürünleri göz kamaştırdı.

Haber : Süleyman Karaarslan (Siirt)

Etiketler:
YORUMLAR

Yorumunuz moderatörlerimiz onaylamadığı sürece sadece arkadaşlarınız tarafından görülecektir. İlginiz için teşekkür ederiz.

© 2014 Arz Haber. Tüm Hakları Saklıdır.
Sitemizdeki yazı, resim ve haberlerin her hakkı saklıdır. İzinsiz, kaynak gösterilmeden kullanılamaz!


YUKARI ÇIK
popüler cevap dünya atlası