TİLLO’DA Maneviyat Gecesi düzenlendi

‘Tillo Işık Hadisesi Bilim Kültür Etkinlikleri’ kapsamında Tillo kent meydanında, ünlü sanatçılar, Serdar Tuncer Şiirli Muhabbet, Dursun Ali Erzincanlı Şiir Dinletisi, Grup Tillo Konseri ve Siirt Vakfı Def ve İlahi gurubu tarafından konser düzenlendi.

TİLLO’DA Maneviyat Gecesi düzenlendi

‘Tillo Işık Hadisesi Bilim Kültür Etkinlikleri’ kapsamında Tillo kent meydanında, ünlü sanatçılar, Serdar Tuncer Şiirli Muhabbet, Dursun Ali Erzincanlı Şiir Dinletisi, Grup Tillo Konseri ve Siirt Vakfı Def ve İlahi gurubu tarafından konser düzenlendi."Tillo Maneviyat Gecesi" programı çerçevesinde Dünya Kur'an-ı Kerim'i güzel okuma yarışması birincisi hafız Remzi Er ve Suriye Vatandaşı hafız Muhammed Camal‘in sunduğu Kur'an-ı Kerim tilavetinin ardından, Serdar Tuncer ve ekibiyle Şiirli Muhabbet, Dursun Ali Erzincanlı Şiir Dinletisi ve Grup Tillo Konseri gerçekleştirildi.

TİLLO'NUN MANEVİ HAVASINDA MUHTEŞEM KONSER

Siirt Vakfı Def ve İlahi gurubu tarafından sunulan def gösterinin ardından, Serdar Tuncer Şiirli Muhabbet, Dursun Ali Erzincanlı Şiir Dinletisi ve Grup Tillo’nun verdiği konserler, dinleyenleri mest etti. Birbirinden güzel eserleri seslendiren gruplar, ayakta alkışlandı.Tillo Meydanında düzenlenen konserde binlerce vatandaş, manevi havanın etkisiyle farklı bir gece yaşadı.Konser sonrası duygularını dile getiren izleyiciler, son yıllarda başlatılan kültürel çalışmaların memnuniyet verici olduğunu dile getirdiler. İzleyiciler, kendilerine bu tür kültürel etkinliklerini yaşatanlara teşekkür ettiler.

Konserin ardından katılımcılar, Kent Meydanı'nda yöresel ürünlerin bulunduğu çarşıda gezerek alışveriş yaptı.Etkinliğe, Siirt Valisi Mustafa Tutulmaz, eşi Fatma Tutulmaz, Cumhuriyet Başsavcısı İbrahim Cansever, Siirt Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Murat Erman, Haberdiyarbakir.Org Siirt Bölge Müdürü Ali Şeran Eğitimci Öğretmen Naci Baykara,(Reis Efe Şeran), Vali yardımcıları Ceyhun Dilşad Taşkın, Bünyamin Kuş, Tillo Kaymakamı Yunus Koç, Belediye Başkanı İdham Aydın, Prof. Dr. İhsan Süreyya Sırma, davetliler ve binlerce vatandaş katıldı.

Haber : Haberdiyarbakir. Org Siirt Bölge Müdürlüğü

Etiketler:
YORUMLAR

Yorumunuz moderatörlerimiz onaylamadığı sürece sadece arkadaşlarınız tarafından görülecektir. İlginiz için teşekkür ederiz.

© 2014 Arz Haber. Tüm Hakları Saklıdır.
Sitemizdeki yazı, resim ve haberlerin her hakkı saklıdır. İzinsiz, kaynak gösterilmeden kullanılamaz!


YUKARI ÇIK
popüler cevap dünya atlası