Başkent'te "SİİRT TANITIM GÜNLERİ" hazırlıkları tamamlandı

ÜÇ DİLLİ KARDEŞ ŞEHİR, BAŞKANT’TE İlimizi ulusal ve uluslararası platformda tanıtmak amacıyla 06-09 Ekim 2016 tarihleri arasında Ankara Atatürk Kültür Merkezinde Siirt Valiliği...

Başkent'te "SİİRT TANITIM GÜNLERİ" hazırlıkları tamamlandı

ÜÇ DİLLİ KARDEŞ ŞEHİR, BAŞKANT’TE İlimizi ulusal ve uluslararası platformda tanıtmak amacıyla 06-09 Ekim 2016 tarihleri arasında Ankara Atatürk Kültür Merkezinde Siirt Valiliği himayelerinde Siirt Vakfı tarafından organize edilen “Başkent’te Siirt Tanıtım Günleri” hazırlıkları tamamlandı.

Siirt tanıtım günleri boyunca Siirt’in tarihi, kültürel ve doğal güzelliklerinin yanı sıra yöresel ürünler ve el sanatları da tanıtılacak.Siirt Valisi Mustafa Tutulmaz:“Siirt’in zengin mutfağına özgü tescilli yemeklerimizden Büryan Kebabı, Perde Pilavı, yöresel ürünlerimizden fıstık, Pervari Balı, Menengiç Kahvesi, Zivzik Narı,  kilim, el dokuması tiftik battaniyesi, Bıttım sabunu ve daha birçok marka ürünümüzü birebir tanıtacağız. Tanıtım günleri süresince ilimizin el sanatları sergisi yapılacak, muhtelif tanıtım materyali dağıtılacaktır. Tanıtım Günleri süresince ilimizin inanç turizmini, turizm aktiviteleri, tarihi yapıları ve doğal güzellikleri ziyaretçilere aktarılacak ve Siirt’teki turizm hareketliliğinin arttırılmasına yönelik çalışmalar yapılacaktır. Ayrıca Sivil Toplum kuruluşlarının organisazyonunda yapılan bu etkinliklerde emeği geçen herkese teşekkür ediyorum.” dedi.

Vali Tutulmaz, Siirt’li ulusal ve yerel sanatçılar tarafından, Siirt yöresine ait türküler-şarkılar seslendirerek, Siirt yöresine özgü Halk dansları gösterileri yapılacaktır. Siirt'in binlerce yıllık tarihini, efsanelerini, günümüze taşıyan ölümsüz kahramanlarını, kültürel dokusunu dans dili ile sunmak amacıyla “Siirt Gençlik Merkezi Gösteri Sanatları Topluluğu”nun sahne alacağını söyledi.Vali Tutulmaz, tüm vatandaşları Siirt tanıtım günlerine davet etti.Tanıtım etkinliği çerçevesinde, ilimizi tanıtmak amacıyla Ankara Kültür Merkezinde; Siirt Valiliği, İlçe Kaymakamlıkları ve Belediyeler tarafından kurulacak stantlarda, ilimizin kültürel tüm değerleri ziyaretçilere sunulacak.Siirt Tanıtım Günleri'nin ilki, 6-9 Ekim'de  Ankara’da Atatürk Kültür Merkezi'nde, ikincisi ise İstanbu’da 13-16 Ekim'de Maltepe sahili etkinlik alanında gerçekleştirilecek.

Haber : Ali Şeran (Siirt)

Etiketler:
YORUMLAR

Yorumunuz moderatörlerimiz onaylamadığı sürece sadece arkadaşlarınız tarafından görülecektir. İlginiz için teşekkür ederiz.

© 2014 Arz Haber. Tüm Hakları Saklıdır.
Sitemizdeki yazı, resim ve haberlerin her hakkı saklıdır. İzinsiz, kaynak gösterilmeden kullanılamaz!


YUKARI ÇIK
popüler cevap dünya atlası