Diyarbakır’dan Halep’e yardım

Diyarbakır Hayat-Der ve Yardımeli il temsilciliği bir tır gıda ve un malzemesi taşıyan yardım malzemelerini Halep’e ulaştırılmak üzere Cilvegözü sınır kapısından uğurlandı.

Diyarbakır’dan Halep’e yardım
  • Eklenme Tarihi: 29 Aralık 2016
  • Okunma: 305
  • Kategori: SOSYAL

Diyarbakır Hayat-Der ve Yardımeli il temsilciliği bir tır gıda ve un malzemesi taşıyan yardım malzemelerini Halep’e ulaştırılmak üzere Cilvegözü sınır kapısından uğurlandı.

Diyarbakır Hayat-Der ve Yardımeli il temsilciliği Ahmet Sıcakyüz 23 Aralık 2016 tarihinde Halep sınır kapısında Diyarbakır’ın yardımlarını ulaştırdı.

Hayat-Der ve Yardımeli Derneği Diyarbakır İl Temsilciliği ve gönüllerce düzenlenen kampanyada Halep’e ulaştırılmak üzere Yardımeli genel merkezinin organize ettiği Halep’e acil yardım konvoyunda il temsilcisi Ahmet Sıcakyüz tarafında dernek gönüllülerince toplanan bir tır un ve gıda maddesiyle birlikte Cilvegözü sınır kapısında yapılan basın açıklamasıyla geçtiğimiz Perşembe günü yardımlarını Halep’e gönderdi. Yardımeli uluslararası insani yardım derneği toplamda 42 tır un ve gıda maddelerini Halep’e Kızılay depolarına gönderdi.

Yapılan basın açıklamasında bundan böyle Halep’e yardımlarımız devam edecektir denildi. Bu insanlık dramı bitene kadar çalışmalarının devam edeceğini belirten il temsilcisi Ahmet Sıcakyüz “Durmadan yolumuza devam edeceğiz. Elimizden geldiği kadarıyla da yardımlarımızı toplayıp hak sahiplerine ulaştırmaya çalışacağız. Diyarbakır’da derneğimizle çalışan ve yardım eden hayırseverlerden duyarlılıklarından dolayı yardım eli adına teşekkür ediyorum” dedi.

Basın açıklamasının ardından bir tır dolusu çeşitli gıda ve un yardımı, Kızılay depolarına teslim edilmek ve yardıma muhtaçlara ulaştırılmak üzere Cilvegözü sınır kapısından Suriye’ye doğru uğurlandı.

Etiketler:
YORUMLAR

Yorumunuz moderatörlerimiz onaylamadığı sürece sadece arkadaşlarınız tarafından görülecektir. İlginiz için teşekkür ederiz.

© 2014 Arz Haber. Tüm Hakları Saklıdır.
Sitemizdeki yazı, resim ve haberlerin her hakkı saklıdır. İzinsiz, kaynak gösterilmeden kullanılamaz!


YUKARI ÇIK
popüler cevap dünya atlası