“Spor ve Sanatla Katıl Hayata”

Sur Kaymakamlığı tarafından 2015-2016 eğitim öğretim yılında yürütülen “Sur Ana Çocuk Eğitim Merkezi” ve “Spor ve Sanatla Katıl Hayata” projeleri hayata geçirilmiştir.

  • Eklenme Tarihi: 31 Aralık 2016
  • Okunma: 333
  • Kategori: SOSYAL

Sur Kaymakamlığı tarafından 2015-2016 eğitim öğretim yılında yürütülen “Sur Ana Çocuk Eğitim Merkezi” ve “Spor ve Sanatla Katıl Hayata” projeleri hayata geçirilmiştir.

“Sur Ana Çocuk Eğitim Merkezi” Projemiz kapsamında toplum temelli okul öncesi eğitim merkezleri oluşturularak çocuklara okul öncesi eğitim verilmiş; çocukların kişisel ve ruhsal gelişimlerinde olumlu yönde iyileşmeler sağlanmış, bununla beraber çocuklar üzerinde direkt etkileri olan anneler de toplumsal hayata katılımının arttırılması için farklı eğitimlerden yararlandırılmıştır.

Bu kapsamda;Tam zamanlı okul öncesi eğitim hizmeti veren 3 (üç) okulöncesi eğitim merkezi oluşturularak giderleri projemiz kapsamında karşılanmıştır.İlçemizdeki 65 okulöncesi eğitim sınıfında okuyan 1.620 öğrencinin sınıf ortamında daha verimli ders işleyebilmesi için ihtiyaç duydukları kitap, kırtasiye ve diğer eğitim materyalleri projemiz kapsamında karşılanmıştır.

İlçe merkezimizdeki 600 öğrenciye yönelik yönelik gezi, sinema ve yemek etkinlikleri gibi sosyo kültürel etkinlikler gerçekleştirilmiştir.Projemizin bir diğer hedef grubu olan “annelere” yönelik çalışmalar kapsamında 220 kadına Kadın Hakları, Bağımlılıkla Mücadele Eğitimi, Anne Çocuk Sağlığı ve Aile İletişimi gibi eğitimler verilmiş; yine aynı hedef gruba yönelik gezi, sinema ve yemek etkinlikleri gibi sosyo kültürel etkinlikler gerçekleştirilmiştir.“Spor ve Sanatla, Katıl Hayata” Projemiz kapsamında çocukların sokakta çalışmaktan kurtarılması, okuldan sonraki saatlerinde yararlı uğraşlar edinmesinin teşvik edilerek sosyal olanaklarının arttırılması ve olumlu alışkanlıklar kazandırılarak sokaktaki tehlikelerden uzaklaştırılmasını amaçlayan bir projedir.

Projemiz kapsamında sanat ve spor merkezleri oluşturulmuş, bu merkezler kapsamında açılan sanatsal kurslar arasında resim, müzik, ebru, fotoğrafçılık, tiyatro, dans ve halk oyunları; sportif kurslar arasında  ise uzak doğu sporları, satranç, dama, su sporları, zeka oyunları, masa tenisi ve tenis, atletizm, futbol, basketbol, voleybol, badminton kursları düzenlenmiştir.Sanat ve spor merkezlerimizde ki faaliyetlere katılan çocuk/gençlere yönelik sinema, tiyatro,halk oyunları, müzik dinletileri, gezi(il iç ve piknik gibi çeşitli sosyal aktiviteler düzenlenmiş, çocukların sosyalleşmeleri sağlanmıştır.Projemiz kapsamındaki sportif etkinliklerden direkt 3.500, dolaylı olarak 10.000 öğrenci; sanatsal etkinliklerden ise 2.500 öğrenci faydalanmıştır.

Kaynak: Sur Kaymakamlığı Basın Bürosu

Haber Ali Şeran  / Sur

Etiketler:
YORUMLAR

Yorumunuz moderatörlerimiz onaylamadığı sürece sadece arkadaşlarınız tarafından görülecektir. İlginiz için teşekkür ederiz.

© 2014 Arz Haber. Tüm Hakları Saklıdır.
Sitemizdeki yazı, resim ve haberlerin her hakkı saklıdır. İzinsiz, kaynak gösterilmeden kullanılamaz!


YUKARI ÇIK
popüler cevap dünya atlası