Dermanbaba’dan Dr. Ahmet Hançer’e plaket

Diyarbakır ve çevre illerde "Derman Baba" lakabıyla bilinen Yılmaz Acu Diyarbakır Selahaddin Eyyubi Devlet Hastanesi’nde Nöroloji (Beyin ve Sinir Hastalıkları) Uzmanı olarak görev yapan Ahmet Hançer’e yaptığı başarılı çalışmalarından dolayı bir başarı plaketi verdi.

Dermanbaba’dan Dr. Ahmet Hançer’e plaket

Diyarbakır ve çevre illerde "Derman Baba" lakabıyla bilinen Yılmaz Acu Diyarbakır Selahaddin Eyyubi Devlet Hastanesi’nde Nöroloji (Beyin ve Sinir Hastalıkları) Uzmanı olarak görev yapan Ahmet Hançer’e yaptığı başarılı çalışmalarından dolayı bir başarı plaketi verdi.

Hastaları tedavi ettiren, kampanyalarla kayıp çocukları arayan fakir fukara için koşturan ve "Türkiye'nin Robin Hood'u" olarak ta adlandırılan Dermanbaba Yılmaz Acu, Diyarbakır’da hastalara 33 yıldır hizmet veren Selahaddin Eyyubi Devlet Hastanesi’nde Nöroloji (Beyin ve Sinir Hastalıkları) Uzmanı olarak görev yapan Ahmet Hançer’e yaptığı başarılı çalışmalarından dolayı bir başarı plaketi verdi.

Konuyla ilgili açıklamalarda bulunan Yılmaz Acu “Sayın Ahmet Hançer Hocamı yaklaşık 30 yıldır tanıyorum, biliyorum çalışmaları hep insani yöndendir. Hiç kimseyi kırmayarak adil davranarak güzel hizmetleriyle Diyarbakır halkına hizmet etmektedir. Hastane bünyesindeki diğer doktor arkadaşlarıyla da yaptığı uyum içinde çalışmaları her daim taktir ve takip ediyoruz. Benim için önemli bir değerdir. Kim hizmet ederse bizde her zaman o hizmet eden değerlerimize sahip çıkarız çok fakir fukara dostudur Ahmet hocam ALLAH razı olsun yaptığı insanlıklar asla unutulmaz her zaman kalbimizde bir yeri vardır. Kapısına kim giderse gitsin imkanları doğrultusunda hak hukuka çok dikkat eden çok değerli bir doktordur asla doğruluktan şaşmaz kibirli değil hastalara kendi yakınıymış gibi bakar moral verir asla kimsenin kalbini kolay kolay kırmaz elinden geleni hastaları için sağlıkları için yapar. Diyarbakır Selahaddin Eyyubi Devlet Hastanesi Başhekimimiz Şenol Gedik hocamda bugüne kadar elinden gelen bütün imkanları fakir fukaraya seferber ediyorlar sık sık ararım destek isterim hep insanlara yardımcı oluyor olmaya da devam ediyor Şenol Hocam ve Ahmet Hocam her daim ellerinden gelen tüm imkanları halkımız için seferber etmişlerdir. Bunun içinde bu plaketi hizmetlerinden ötürü değerli hocamız Ahmet Hançer’e vermeyi uygun gördüm. Kendisine Diyarbakır halkı adına yaptığı hizmetlerden dolayı teşekkür ediyorum” diye konuştu.

Yılmaz Acu’dan aldığı plaket ile mutlu olduğunu dile getiren Eyyubi Devlet Hastanesi’nde Nöroloji (Beyin ve Sinir Hastalıkları) Uzmanı olarak görev yapan Ahmet Hançer ise, “Ben 1983 Eylül ayından bu yana Diyarbakır’dayım. Diyarbakır’a geldiğim zaman mecburi hizmet kurasıyla geldim. Diyarbakır bana çıktığı zaman uzak olduğu için çok üzülmüştüm. Diyarbakır mübarek bir şehir, peygamberler şehri, Diyarbakır’ın insanı çok iyi insanlar, vatanını sever, milletini sever mübarek insanlardır. Erkekleri beyefendi, hanımları hanımefendidir. Benim için Diyarbakır’a ve Diyarbakır halkına hizmet etmek onur vericidir. Umarım güzelim memleketimizde yaşanan olaylarda son bulur. Aslına döner ve eskisi gibi huzurlu güzel bir şehir haline döner. Plaket içinde ayrıyeten değerli kardeşim Yılmaz Acu’ya teşekkür ederim. Diyarbakır’da yaptığı insani yardımlarla tanınan insanlık adına hizmet te yarışan bir Diyarbakır ve halkın sevdalısı değerli kardeşim dermanbaba lakaplı yılmaz acu beyi yıllardır çok yakından tanırım fakir fukara ve mazlumların dostudur insanlık için çaba göstererek güzel hizmetler yaparak yardıma muhtaç yoksulların sesi olmuştur ve olmaya da devam ediyor ve bize söyleyebilirim yüzlerce hasta getirmiş hep hastalar fakir yardıma muhtaç olanlara ön ayak olmuştur. Mazlumun fakirin yanında olmuştur, bizde elimizden gelen imkanları seferber etmişiz tam anlamıyla bir yardımseverdir Allah razı olsun ondan çok teşekkür ediyoruz” dedi.

Etiketler:
YORUMLAR

Yorumunuz moderatörlerimiz onaylamadığı sürece sadece arkadaşlarınız tarafından görülecektir. İlginiz için teşekkür ederiz.

© 2014 Arz Haber. Tüm Hakları Saklıdır.
Sitemizdeki yazı, resim ve haberlerin her hakkı saklıdır. İzinsiz, kaynak gösterilmeden kullanılamaz!


YUKARI ÇIK
popüler cevap dünya atlası