Milli baz istasyonu ULAK’tan ilk arama yapıldı

Savunma Sanayii Müsteşarlığı sahipliğinde geliştirilen ilk milli baz istasyonu ULAK’ın Evrensel Hizmet Kullanımı senaryosu, İstanbul Kurtköy’deki Netaş ArGe Yeni Nesil Haberleşme Sistemleri Laboratuvarı’nda deneyimlendi.

Milli baz istasyonu ULAK’tan ilk arama yapıldı

Savunma Sanayii Müsteşarlığı önderliğinde geliştirilen, ASELSAN, NETAŞ ve ARGELA tarafından tasarlanan yerli baz istasyonu ULAK Baz İstasyonunun, Türkiye’nin en ücra köşesine bile 4.5G hizmeti sağlayacak Evrensel Hizmet kapsamında kullanılabilirliğine dair Radyo Erişim Şebekesi Paylaşımı özelliği, Netaş’ın Kurtköy’de bulunan Yeni Nesil Haberleşme Sistemleri Laboratuvarında, Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı, Savunma Sanayii Müsteşarlığı, Mobil Operatörler Turkcell, Türk Telekom ve Vodafone ile ULAK Konsorsiyum üyelerinin katılımıyla 15 Mart tarihinde gösterildi.

Evrensel Hizmet kullanımında olmazsa olmaz olan, Radyo Erişim Şebekesi Paylaşımı özelliği, bu demo sırasında tek bir kart üzerinden aynı anda üç operatöre birden hizmet sağlayacak şekilde başarıyla çalıştırıldı. Böylece ULAK Baz İstasyonunun Evrensel Hizmet Şebekesi’nde kullanılabilmesine dair en önemli adımın tamamlanmış olduğu Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı ve operatör yetkililerince görülmüş ve deneyimlenmiş oldu.

Etiketler:
YORUMLAR

Yorumunuz moderatörlerimiz onaylamadığı sürece sadece arkadaşlarınız tarafından görülecektir. İlginiz için teşekkür ederiz.

© 2014 Arz Haber. Tüm Hakları Saklıdır.
Sitemizdeki yazı, resim ve haberlerin her hakkı saklıdır. İzinsiz, kaynak gösterilmeden kullanılamaz!


YUKARI ÇIK
popüler cevap dünya atlası