Mutlu çocuklar kocaman gülüşler

Türkiye’deki Çeşitli İllerden Yazarların Bir Araya Gelerek Yazar Ümmiye YILMAZ ERÇEVİK Öncülüğünde Gerçekleştirdikleri Mutlu Çocuklar Kocaman Gülüşler Projesi 31 Mart 2017 Tarihinde Şanlıurfa’nın Siverek İlçesinde Beş Yamaç Köyü İlköğretim Okulunda Gerçekleştirildi.

Mutlu çocuklar kocaman gülüşler
  • Eklenme Tarihi: 04 Nisan 2017
  • Okunma: 381
  • Kategori: SOSYAL

Türkiye’deki Çeşitli İllerden Yazarların Bir Araya Gelerek Yazar Ümmiye YILMAZ ERÇEVİK Öncülüğünde Gerçekleştirdikleri Mutlu Çocuklar Kocaman Gülüşler Projesi 31 Mart 2017 Tarihinde Şanlıurfa’nın Siverek İlçesinde Beş Yamaç Köyü İlköğretim Okulunda Gerçekleştirildi.

Çocukları yazarlarla tanıştırmak, Kitap okuma alışkanlığı kazandırılması ve eğitime destek amacıyla hazırlanmış projeye Şanlıurfa Ak Parti Milletvekili Mehmet Kasım GÜLPINAR ve Siverek Belediye Başkan Yardımcısı Hasan KARAKAŞ Bey destek verdi.

Beş yamaç Köyü İlk Öğretim Okul Müdürü Cihat Hecooğlu, Okul öğretmenlerinden Gökhan ÖZSOY’un ve okul öğretmenlerinin özverili çalışmaları sonucu hazırlanan Projede yapılan açılış konuşmasının ardından çocuklarla okullarında Kitap sevgisi konulu söyleşi gerçekleştirildi.

Ümmiye YILMAZ ERÇEVİK açılış konuşmasında çocuklara; “Beş yamaç köyü ilk ve ortaokulu olarak öncelikle burada bulunan küçük kardeşlerimize hoş geldiniz diyorum. Türkiye’nin dört bir yanından bir avuç yazar toplanarak sizler için kilometrelerce öteden buraya geldik. Çok şanslısınız ki sizi seven güzide öğretmenleriniz var. Kitap sevgisi konulu söyleşiyi size sunmak üzere arkadaşlarıma mikrofonu verirken hepinize ayrı ayrı başarılar diliyorum.” Dedi.

Kitap sevgisi konulu söyleşiye yaklaşık 250 çocuk katıldı. Anaokulu öğrencileri sınıflarında ziyaret edilerek hediyeleri verildi.

Yapılan söyleşide; Nevşehir’den Radyocu - Halk Şairi Ayşe PASLANMAZ, Malatya’dan eğitimci yazar Zeynep HAŞEMİ BELGELİ, Adana’dan yazar Eda BİLDEK, İstanbul’dan ise yazar Recep BAYRAKTAROĞLU konuştu.

İstanbul’dan gelen Minyatür sanatçısı Asiye YAMAN kendi yaptığı takılardan çocuklara hediye ederken, Yozgat’tan katılan Türk Sanat Müziği Sanatçısı Kelami AKDEMİR söylediği şarkılarla çocukları şenlendirdi.

Eğitimci yazar Zeynep BELGELİ yeni çıkartmış olduğu Sevda kuşun kanadında adlı çocuk kitabını imzaladı. Çocukların mutluluğu gözlerinden okunuyordu.

Rize’den etkinliğe katılan yazar Hazal TAŞ ve Ümmügülsüm KALAYCI ise çocukların sorularını cevapladılar. Çocuklara proje kapsamında söyleşinin sonunda 150 adet kitap, 25 adet boyama kitabı,50 Adet boya ve 100 adet spor ayakkabı hediye edildi.

Hasan KARAKAŞ Bey’e Teşekkür Plaketi takdiminin ardından katılımcı yazarlara Beş yamaç ilköğretim okulu adına Cihat HECOOĞLU ve Gökhan ÖZSOY hazırlamış oldukları plaketleri takdim ettiler.

Etiketler:
YORUMLAR

Yorumunuz moderatörlerimiz onaylamadığı sürece sadece arkadaşlarınız tarafından görülecektir. İlginiz için teşekkür ederiz.

© 2014 Arz Haber. Tüm Hakları Saklıdır.
Sitemizdeki yazı, resim ve haberlerin her hakkı saklıdır. İzinsiz, kaynak gösterilmeden kullanılamaz!


YUKARI ÇIK
popüler cevap dünya atlası