Başkan Gülenç, ilk çat kapı ziyareti şehit ailesine yaptı

Bismil Belediye Başkanı Turgay Gülenç, bu ramazan da başlattığı ‘Çat kapı iftar’ programlarını ramazan ayının ilk gününde İlçe Emniyet Müdürü Hakkı Öztürk ve Meclis Üyesi Mahmut Vural ile birlikte şehit ailesini ziyaret etti.

Başkan Gülenç, ilk çat kapı ziyareti şehit ailesine yaptı
  • Eklenme Tarihi: 28 Mayıs 2017
  • Okunma: 260
  • Kategori: SOSYAL

Bismil Belediye Başkanı Turgay Gülenç, “İftarda vatandaşlarımızı çat kapı ziyaret ederek, birlik ve beraberliğimizi güçlendirip, sofralarımızı paylaşıyoruz” dedi.

Başkan Gülenç, Ramazanın ilk gününde iftar saatinde Altıok Mahallesi’nde oturan şehit ailesinin evine çat kapı ziyaret etti. Herkesi şaşırtan Başkan Gülenç, beraberindeki İlçe Emniyet Müdürü ve Meclis Üyesi Mahmut Vural ile Bozan ailesinin iftar sofrasına oturdu. Aile bireyleri ve çocuklar ile sohbet ederek iftar saati bekleyen Başkan Gülenç, ezanın okunmasıyla birlikte sofradakilerle beraber iftarını açtı.

“Çat Kapı Ziyaretlerle, Bağlarımızı Güçlendiriyoruz”

Bismil Belediye Başkanı Turgay Gülenç, Ramazan ayı boyunca iftar saatinde ilçemizde farklı mahallelerde yalnız, hasta ve mağdur aileleri çat kapı ziyaret edeceklerini söyledi.

Konuk oldukları ev sakinleriyle iftar sofrasına oturarak birlik ve beraberlik bağlarını güçlendirdiklerini vurgulayan Başkan Gülenç şöyle dedi: “Ramazan ayı boyunca ailelerimize çat kapı ziyaretler yapacağız. Bugün ilk ziyaretimizi Şehit ailesi olan Bozan ailesinin evine iftara geldik. Ailenin çocukları ve torunlarıyla tanışma fırsatımız oldu. Bunu niye yapıyoruz Ramazan çünkü beraberinde güzel duyguları canlandırıyor. Biz bir sürpriz yapalım ve gittiğimiz yerlere, birlikte soframızı paylaşalım istiyoruz. Dertleşelim, sohbet edelim, birbirimizle olan kardeşliğimizi güçlendirelim diye bugün bu aileye ziyarete geldik.” İfadelerini kullandı.

Başkan Gülenç ve ekibini iftar sofrasında konuk eden 80 yaşındaki Şefik Bozan ise büyük şaşkınlık yaşadığını belirterek, “Çok şaşırdım ve çok mutluyum. Soframıza misafir olduğu için başkanımıza çok teşekkür ediyorum” diye konuştu. 

Haber: İsa Çelebi

Etiketler:
YORUMLAR

Yorumunuz moderatörlerimiz onaylamadığı sürece sadece arkadaşlarınız tarafından görülecektir. İlginiz için teşekkür ederiz.

© 2014 Arz Haber. Tüm Hakları Saklıdır.
Sitemizdeki yazı, resim ve haberlerin her hakkı saklıdır. İzinsiz, kaynak gösterilmeden kullanılamaz!


YUKARI ÇIK
popüler cevap dünya atlası