Bismil Belediyesinden, teravih sonrası tatlı ikramı

On Bir Ayın Sultanı Ramazan’ın gelmesiyle birlikte Bismil Belediyesi tarafından Bismil’deki camilerde ramazan ayı boyunca teravih namazı sonrası cemaate ramazan şerbeti ve taze tatlılar ikram edilecek.

Bismil Belediyesinden, teravih sonrası tatlı ikramı
  • Eklenme Tarihi: 31 Mayıs 2017
  • Okunma: 239
  • Kategori: SOSYAL

Bu tür etkinliklerin camii ve cemaat arasındaki bağı daha da güçlendirdiğini belirten Bismil Belediye Başkanı Turgay Gülenç;  Ramazan ayının birlik, beraberlik ve kardeşlik ayı olduğunu belirterek, bu amaçla teravih sonrası vatandaşlara lokma tatlısı ikram ettiklerini söyledi.

Ayrıca Başkan Gülenç; Allah birliğimizi ve beraberliğimizi bozmasın. Ramazan ayını böyle güzel, mutlu ve huzurlu şekilde idrak etmeyi cümlemize nasip etsin.” dedi.

Camii cemaati ise “Bu güzel paylaşımda katkısı olan herkesten Allah razı olsun. Uzun teravih namazında havalarında sıcak olması özellikle yaşı ilerlemiş ağabeylerimizi yorgun kılıyor ama bu tür ikramlarla namazdan sonra hem serinlemiş oluyoruz hem de sohbetler ediyoruz” dedi.

Başkan Gülenç, lokma tatlısı ikramının tüm camilerde ve Ramazan ayı boyunca devam edeceğini sözlerine ekledi.

Etiketler:
YORUMLAR

Yorumunuz moderatörlerimiz onaylamadığı sürece sadece arkadaşlarınız tarafından görülecektir. İlginiz için teşekkür ederiz.

© 2014 Arz Haber. Tüm Hakları Saklıdır.
Sitemizdeki yazı, resim ve haberlerin her hakkı saklıdır. İzinsiz, kaynak gösterilmeden kullanılamaz!


YUKARI ÇIK
popüler cevap dünya atlası