Radisson Blu Hotel Diyarbakır halkından tam not aldı

Özellikle son yıllarda ülkemiz ve bölgemiz genelinde yaşanan olumlu gelişmeler, dünyaca ünlü markaların Diyarbakır’a gelerek, milyonlarca dolarlık yatırımlar yapmalarına zemin hazırladı

Radisson Blu Hotel Diyarbakır halkından tam not aldı
  • Eklenme Tarihi: 05 Temmuz 2017
  • Okunma: 345
  • Kategori: EKONOMİ

Özellikle son yıllarda ülkemiz ve bölgemiz genelinde yaşanan olumlu gelişmeler, dünyaca ünlü markaların Diyarbakır’a gelerek, milyonlarca dolarlık yatırımlar yapmalarına zemin hazırladı. Bu yatırımlardan en göze çarpanı da kuşkusuz RadissonBlu hoteller zincirinin Diyarbakır’da şube açması oldu.Oldukça büyük bir bütçe ile yatırımı tamamlanan ve bu sayede hem kent hem de bölge ekonomisine büyük bir katma değer sağlayan Radisson Blu Hotelinin hizmete girmesiyle beraber, otel ve otelcilik hizmetlerinde de gözle görülür bir ivme yaşandı.

İFTARLARIN ARANAN MEKÂNI OLDU 

Özellikle Ramazan ayında gerek resmi ve gerekse özel kurum ve kuruluşların iftar yemeklerini verdiği RadissonBlu Hotel Diyarbakır, bu organizasyonlarından tam not alarak, misafirlerini bir hayli memnun etti.Açıklamalarda bulunan RadissonBlu Hotel Diyarbakır Genel Müdürü Zafer Tunç, dünyanın bir ucundan diğer ucuna otel ve otelcilik hizmetlerini en üst düzeyde sunuyor olmanın, kendilerine tarifi imkansız bir mutluluk yaşattığını belirterek şunları söyledi: ‘Peygamberler, Sahabeler ve Evliyalar kenti bu mübarek şehirde, deneyimli ve güçlü kadromuzla, kadirşinas Diyarbakır ve Bölge halkına hizmet sunmanın mutluluğunu yaşıyoruz.Bütün semavi dinlere mensup ibadethaneleri sinesinde barındıran, hanları, hamamları, Hevsel Bahçeleri ve UNESCO tarafından ‘dünya kültür mirasları’ listesine giren surlarıyla dünyaca ünlü bu kadim kentte hizmet sunmak, zaten bizler için başlı başına bir mutluluk kaynağı.Medeniyetler beşiği bu kentte ‘müşteri’ değil, ‘misafir’ anlayışıyla, karşılamadan ağırlamaya ve uğurlamaya kadar bütün konuklarımıza, geleneksel konukseverliğimizin en güzel örneklerini sergiliyoruz.

167 oda veya süitlerimiz de hem dinlenip hem de yüksek hızda internetin ve konforun tadını çıkaran konuklarımızı, aynı zamanda 155 metrekarelik Presidential Süitimiz de ağırlarken, onlara da lüks kavramını yeniden tanımlıyor olmanın hazzını yaşıyoruz.Konuklarımız yoğun bir seyahat veya toplantı gününün ardından, otelimiz bünyesindeki Hevsel Restaurant’ta veya MeyaCafé’de tadına doyumsuz yerel ve evrensel lezzetlerimizi tadarak, unutulmaz anlar yaşıyorlar. Bunun yanı sıra üst kat terasımız ve The City Bar&Cafe barımız arkadaşlarla buluşmak için ideal bir mekân. Ayrıca BluSpa,günün yorgunluğunu atabilmek için benzersiz bir ortam. 3 küçük toplantı salonu ve 1 adet bölünebilen büyük balo salonu ile hem başarılı toplantılara hem de büyüleyici davetler ve balolar ile kına, nişan, düğün ve sünnet gibi özel günlerde de konuklarımızın mutlu anlarına ev sahipliği yapmanın gururunu yaşıyoruz’.

VALİ AKSOY’UN VEDA YEMEĞİ,OLDUKÇA GENİŞ BİR KATILIMLA YAPILDI  

Öte yandan Diyarbakır valisi Hüseyin Aksoy’un veda yemeği de oldukça geniş bir katılımla, RadissonBlu Hotel Diyarbakır’da yapıldı.Kocaeli valiliğine atanan Hüseyin Aksoy ve eşi Hülya Aksoy onurunadüzenlenen veda yemeğine Ak parti Diyarbakır Milletvekili,İl Jandarma Komutanı Tuğgeneral Ali Demir, Sağlıkçı Hemişre Merve Kelekçioğlu, Vali yardımcıları, Büyükşehir Belediye Başkanı Cumali Atilla, Dicle Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Talip Gül, Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Ahmet Sayar, Ak parti İl Başkanı Muhammed Dara Akar, kamu kurum ve kuruluşların müdür ve yetkilileri, bazı sivil toplum kuruluşlarının yöneticileri,yerel ve ulusal basın yayın kuruluşlarının temsilcileri ve oldukça kalabalık bir davetli topluluğu katıldı. Davetliler, yemek sonrası otel yönetimi ve çalışanlarına teşekkür ederek, gördükleri sıcak ilgi ve yakınlıktan dolayı memnuniyetlerini dile getirdiler. (Haber Kaynağı Ali Şeran) 

Etiketler:
YORUMLAR

Yorumunuz moderatörlerimiz onaylamadığı sürece sadece arkadaşlarınız tarafından görülecektir. İlginiz için teşekkür ederiz.

© 2014 Arz Haber. Tüm Hakları Saklıdır.
Sitemizdeki yazı, resim ve haberlerin her hakkı saklıdır. İzinsiz, kaynak gösterilmeden kullanılamaz!


YUKARI ÇIK
popüler cevap dünya atlası