Çatışmalar şampiyonları engelleyemedi

Diyarbakır’ın Sur ilçesinde sokağa çıkma yasaklarının devam ettiği dönemde...

Çatışmalar şampiyonları engelleyemedi
  • Eklenme Tarihi: 21 Ağustos 2017
  • Okunma: 202
  • Kategori: SPOR

Diyarbakır’ın Sur ilçesinde sokağa çıkma yasaklarının devam ettiği dönemde, babalarına ait spor salonu patlamada hasar gören Zilan kardeşler, yarışmalarda aldıkları başarılarla hem Diyarbakır’ın hem ailelerinin gururu olmaya devam ediyor.

Kick boks ile muay thai antrenörlüğü yapan Abdullatif  Zilan'ın üç kızı, babalarından esinlenerek spora başladı. Babalarının antrenörlüğünde hazırlandıkları müsabakalarda büyük başarılara imza atan Zilan kardeşler, gelecekte yaptıkları sporu Diyarbakırlı kızlara öğretmeyi amaçladıklarını belirtiyor.

Yaşadıkları 65 metrekarelik evde ve kentin açık alanlarında babalarıyla antrenman yaparak bu iki spor dalında müsabakalara katılan Sultan 2 kez dünya birinciliği, Esmer 3 kez Türkiye birinciliği, Zeynep ise 1 kez Türkiye birinciliği elde etmeyi başardı.

Tayland'da düzenlenen Muay Thai Dünya Gençler Şampiyonası'nda 9 rakibini eleyerek birinci olan Sultan Zilan (16), 10 yaşındayken spora başladığını ve zamanla kendini geliştirerek müsabakalara katıldığını söyledi.

Dicle Üniversitesi Beden Eğitim Meslek Yüksekokulu Antrenörlük Bölümü'nde okuyan Esmer Zilan (22) da 5 yıldır muay thai ve kick boksla uğraştığını belirterek, 3 defa Türkiye şampiyonu olduğunu belirtti.

Müsabakalara ilk çıktığında sürekli yenildiğini aktaran Esmer Zilan, pes etmeden çalıştığını ve sonunda başarıya ulaştığını vurguladı.

Zeynep Zilan (17) da başlarda antrenmanlarda çok zorlandığını, muay thainin erkek sporu gibi göründüğünü ancak kızların da bunu rahatlıkla yapabildiğini anlattı.

Baba Abdullatif Zilan ise, küçüklüğünde muay thai sporuna heves edip başladığını ve zamanla antrenörlüğe kadar yükseldiğini söyledi.

Sur ilçesinde açtığı spor salonunun çatışmalardan  dolayı kullanılamaz hale geldiğini dile getiren Abdullatif  Zilan, zor şartlar altında çocuklarına bu başarıları yaşattığını vurguladı.

İmkan sağlanırsa diğer genç ve çocuklara da eğitim desteği verebileceğini anlatan Abdullatif  Zilan, başarılarından dolayı kızlarıyla gurur duyduğunu kaydetti. (Kaynak: AA)

Etiketler:
YORUMLAR

Yorumunuz moderatörlerimiz onaylamadığı sürece sadece arkadaşlarınız tarafından görülecektir. İlginiz için teşekkür ederiz.

© 2014 Arz Haber. Tüm Hakları Saklıdır.
Sitemizdeki yazı, resim ve haberlerin her hakkı saklıdır. İzinsiz, kaynak gösterilmeden kullanılamaz!


YUKARI ÇIK
popüler cevap dünya atlası