Hacı Haydar Şeran Mevlid-İ Şerif ile anıldı

Diyarbakır eşrafından, hayırsever iş adamı Hacı Haydar Şeran, oldukça geniş katılımlı bir Mevlid-i Şerif ile, vefatının 40. gününde anıldı.

Hacı Haydar Şeran Mevlid-İ Şerif ile anıldı
  • Eklenme Tarihi: 29 Ağustos 2017
  • Okunma: 1497
  • Kategori: SOSYAL

Diyarbakır eşrafından, hayırsever iş adamı Hacı Haydar Şeran, oldukça geniş katılımlı bir Mevlid-i Şerif ile, vefatının 40. gününde anıldı.

OLDUKÇA YOĞUN BİR KATILIM GERÇEKLEŞTİ 

19.07.2017 tarihinde saat: 15.30 civarında, tatil için gittiği İstanbul’da, Hakk’ın rahmetine kavuşan, Diyarbakır’ın tanınmış ailelerinden, Şeran Ailesinin büyüğü Hacı Haydar Şeran için, vefatının 40. Günü münasebetiyle, Mevlid-i Şerif okutuldu.Diyarbakır’ın köklü ailelerinden olan Şeran ailesinin değerli büyüğü Hacı Haydar Şeran, vefatının 40. Günü dolayısıyla Merkez Sur İlçesinde bulunan Şeran plazada, Pazar günü öğlen namazını müteakiben okutulan Mevlid-i Şerif ile yad edildi.

Katılımın bir hayli yoğun olduğu Mevlid-i Şerif’e, Diyarbakır’ın tanınmış ailelerinin ileri gelenleri, muhtelif siyasi partiler ve sivil toplum kuruluşlarının başkan ve yöneticileri, sanat ve spor camiasının mensuplarının yanı sıra, muhtelif meslek kuruluşlarına mensup vatandaşlar katıldı.Oldukça duygusal anların yaşandığı Mevlid-i Şerif sonrası, duygularını dile getiren bazı katılımcılar, merhumHacı Haydar Şeran’ın, Diyarbakır’ın bağrından çıkan değerli bir evladı olduğuna dikkati çekerek, bir kez daha üzüntü ve taziyelerini dile getirdiler.

‘Merhuma, bir kez daha Cenab-ı Allahtan rahmet, geride kalanlara sabırlar diliyoruz. Şeran ailesibüyüğünü, Diyarbakır ise kadirşinas bir evladını kaybetti.Hacı Haydar Şeran, uzun yıllar ticaret erbabı olarak bu kentin istihdamına ve ekonomisine pozitif yönde büyük katkılar sağladı.Eskiden, bir insanın sözünün eri olmasıyla ilgili örnek verilirken, ‘falanca kişinin sözü senet gibidir’ derlerdi. İşte merhum Hacı Haydar Şeran da, bu tarife uyan, özü de sözü de bir olan, kıymetli bir Diyarbakır büyüğüydü.Açık sözlü kişiliği, dürüstlüğü ve yardımseverliği ile zaten gönüllerde taht kurmuştu.Cenab-ı Allah’tan rahmet ve mağfiret, kederli ailesine de bir kez daha sabırlar diliyoruz. Ruhu şad olsun’.Okunan Mevlid-i Şerif’in ardından, merhum Hacı Haydar Şeran için organize edilen yemeğe, oldukça kalabalık bir vatandaş topluluğu katıldı.

MARDİNKAPI MEZARLIĞINA GİDİLEREK, YASİN-İ ŞERİF OKUTULDU 

Mevlid-i Şerif’in ardından, katılımcılar Mardinkapı mezarlığına akın ederek, merhum Hacı Haydar Şeran’ın kabrini ziyaret ettiler.Yasin-i Şerif’in okunmasının ardından, katılımcılar bol bol Fatihalar okudular.Yine duygu dolu anların yaşandığı kabristan ziyaretinde, göz yaşlarına hakim olamayan katılımcılar, Hacı Haydar Şeran gibi insanların, hayatlarının şimdiki gençlere örnek olması gerektiğini belirttiler. Bu vesileyle, ebediyete intikal eden Şeranailesinin değerli büyüğü, bir Diyarbakır sevdalısı Hacı Haydar Şeran’a, bir kez daha Yüce Allah’tan rahmet ve mağfiret, kederli Şeran ailesi başta olmak üzere, tüm yakınlarına, akrabalarına ve sevenlerine baş sağlığı diliyoruz.

Ruhu şad olsun.

Etiketler:
YORUMLAR

Yorumunuz moderatörlerimiz onaylamadığı sürece sadece arkadaşlarınız tarafından görülecektir. İlginiz için teşekkür ederiz.

© 2014 Arz Haber. Tüm Hakları Saklıdır.
Sitemizdeki yazı, resim ve haberlerin her hakkı saklıdır. İzinsiz, kaynak gösterilmeden kullanılamaz!


YUKARI ÇIK
popüler cevap dünya atlası