Almanlar Leopard 2 tanklarını yeniliyor

Almanya’nın ve dünyanın kara savunma sistemleri konusunda lider firmalarından Rheinmetall Alman Ordusunun envanterindeki Leopard 2 tanklarını modernize edecek.

Almanlar Leopard 2 tanklarını yeniliyor
  • Eklenme Tarihi: 09 Ekim 2017
  • Okunma: 193
  • Kategori: DÜNYA

Rheinmetall, Alman Silahlı Kuvvetleri’ne ait Leopard 2 ana muharebe tanklarının modernizasyonu için 118 milyon Euro değerinde bir sözleşme imzaladı. 68 adedi Leopard 2A4, 16 adedi Leopard 2A6 ve 20 adedi Leopard 2A7 olmak üzere toplamda 104 tank Leopard 2 ailesinin en son sürümü olan A7V standardına yükseltilecek. İlk tankların Alman Kara Kuvvetleri’ne 2020 yılında teslim edilmesi planlanıyor.

Leopard 2A7V ilk kez Fransa’da düzenlenen uluslararası savunma fuarı Eurosatory 2016’da sergilenmişti.

Modernizasyon çalışmaları kapsamında tanklara yeni bir lazer mesafe ölçme cihazı ve bir termal görüntüleme cihazı eklenecek. Ayrıca 68 adet Leopard 2A4 tankı da yeni L/55A1 Silah Sistemi ile donatılacak. Böylelikle tanklar, yeni nesil Kinetik Enerji [KE] mühimmat kullanabilecek. Tanklar, L/55A1 Silah Sistemi ile namlu hızında, etkili menzilde ve delme gücünde (yeni nesil 120mm KE mühimmat ile) %2o-25 oranında bir artış sağlayabilecek.

Etiketler:
YORUMLAR

Yorumunuz moderatörlerimiz onaylamadığı sürece sadece arkadaşlarınız tarafından görülecektir. İlginiz için teşekkür ederiz.

© 2014 Arz Haber. Tüm Hakları Saklıdır.
Sitemizdeki yazı, resim ve haberlerin her hakkı saklıdır. İzinsiz, kaynak gösterilmeden kullanılamaz!


YUKARI ÇIK
popüler cevap dünya atlası