Siirt”te Muhtarlar Günü Kutlandı

Siirt’te “19 Ekim Muhtarlar Günü” düzenlenen törenle kutlandı.

Siirt”te Muhtarlar Günü Kutlandı
  • Eklenme Tarihi: 20 Ekim 2017
  • Okunma: 392
  • Kategori: SOSYAL

Siirt’te “19 Ekim Muhtarlar Günü” düzenlenen törenle kutlandı. “19 Ekim Muhtarlar Gününde”, muhtarlar Atatürk Anıtına çelenk bırakarak, Vali Vekili Bünyamin Kuş’u makamında ziyaret etti.Cumhuriyet Meydanında düzenlenen törende; Atatürk anıtına çelenk sunuldu. Saygı duruşu ve İstiklal Marşının okunmasının ardından, Kooperatif Mahallesi Muhtarı Metin Barbarosoğlutarafından günün anlam ve önemine ilişkin bir konuşma yapıldı.

Barbarosoğlu, “ Muhtarlık müessesesi ülkemizde yerel demokrasinin en eski örneğini oluşturmaktadır. Seçilerek göreve gelen muhtarlar demokrasinin çekirdeği denebileceği bir öze sahiplik yapmaktadırlar. Dolayısıyla halkımızın tercihi ve seçimiyle işbaşına gelmiş muhtarlar son derece önemli bir makamda bulunmaktadırlar” dedi.Muhtarlar Günümünasebetiyle ziyaretten duyduğu memnuniyeti belirten Vali VekiliBünyamin Kuş, “Muhtarlık, demokrasimizin, kültürümüzün ve toplumsal yaşamımızın en önemli kurumudur. Devlet ve vatandaş arasında en önemli köprü vazifesi gören tüm muhtarlarımızın gününü tebrik ediyorum.”  dedi.

Kaynak Siirt Valiliği Basın Bürosu

Etiketler:
YORUMLAR

Yorumunuz moderatörlerimiz onaylamadığı sürece sadece arkadaşlarınız tarafından görülecektir. İlginiz için teşekkür ederiz.

© 2014 Arz Haber. Tüm Hakları Saklıdır.
Sitemizdeki yazı, resim ve haberlerin her hakkı saklıdır. İzinsiz, kaynak gösterilmeden kullanılamaz!


YUKARI ÇIK
popüler cevap dünya atlası