HAVELSAN'ın AW139 Sim Katar'da envanterde

Haveksan'ın Katar için ürettiği AgustaWestland AW139 helikopter simülasyon eğitim merkezi Katar'da resmen envantere girdi.

HAVELSAN'ın AW139 Sim Katar'da envanterde

Haveksan'ın Katar için ürettiği AgustaWestland AW139 helikopter simülasyon eğitim merkezi Katar'da resmen envantere girdi. Havelsan resmi twitter hesabından yaptığı duyuruda "Katar AW139 Sim. Eğitim Merkezi Açılışı Türk ve Katarlı Savunma Bakanlarının katılımıyla gerçekleştirildi. "ifadesine yer vermişti. Savunma Sanayii Müsteşarlığı (SSM) ise resmi twitter hesabından "Havelsan tarafından yapılan AW139 Uçuş Eğitim Merkezi'nin Katar'la uzun dönemli ilişkilerimizde önemli bir kilometre taşı olmasını diliyoruz." açıklaması yaptı.

Mayıs 2013’de başlayan Katar AW139 Simülatör Merkezi Projesi kapsamında HAVELSAN, Katar Hava Kuvvetleri için 1 adet Tam Görev Simülatörü, 1 adet Uçuş ve Navigasyon Prosedürleri Eğiticisi, Kabin Ekibi Eğitim Simülatörü, Debrifing Sistemi ve Taktik Kontrol Merkezi üretiyor. Kurulmakta olan Eğitim Merkezi’nin işletme ve eğitmen pilot hizmetlerini de HAVELSAN eğitim izmetleri verecek.  Proje kapsamında HAVELSAN’ın iş ekosisteminde birlikte çalıştığı yerli altyükleniciler de görev alıyor.
 Katar'da gerçekleşen teslim törenine SSM Müsteşarı Prof. İsmail Demir ve HAVELSAN Genel Müdürü ve CEO’su Ahmet Hamdi Atalay katıldı.

Katar Hava Kuvvetleri pilotları, oluşturulan eğitim merkezinin bir parçası olarak AW139h eğitimlerini HAVELSAN simülatör ve sistemlerinde gerçekleştirecek. Yaklaşık 40 milyon dolara mal olan merkezde yılda bin pilota eğitim verilmesi planlanıyor. AW139 simülatörü, ihraç için sökülmeden önce HAVELSAN’ın Ankara’daki simülatör merkezinde 50’yi aşkın Katar’lı pilotun eğitimi için de başarı ile hizmet verdi.

HAVELSAN, Katar'da yürütülen projelerin devamını sağlamak ve yeni iş olanaklarını değerlendirmek amacıyla Ortadoğu'daki ilk merkezini bir süre önce bu ülkede kurdu.

Etiketler:
YORUMLAR

Yorumunuz moderatörlerimiz onaylamadığı sürece sadece arkadaşlarınız tarafından görülecektir. İlginiz için teşekkür ederiz.

© 2014 Arz Haber. Tüm Hakları Saklıdır.
Sitemizdeki yazı, resim ve haberlerin her hakkı saklıdır. İzinsiz, kaynak gösterilmeden kullanılamaz!


YUKARI ÇIK
popüler cevap dünya atlası