Van'daki terör operasyonunda çok sayıda patlayıcı ele geçirildi

Van'ın Muradiye ilçesinde terör örgütü PKK'ya yönelik operasyonda, 15'i sanayi tipi olmak üzere 30 tüp içerisine hazırlanarak amonyum nitratla güçlendirilmiş 2 ton 775 kilo el yapımı patlayıcı ile 2 obüs topu mermisi ele geçirildi.

Van'daki terör operasyonunda çok sayıda patlayıcı ele geçirildi
  • Eklenme Tarihi: 17 Kasım 2017
  • Okunma: 149
  • Kategori: GÜNCEL

Van'ın Muradiye ilçesinde 15'i sanayi tipi olmak üzere 30 tüp içerisine hazırlanarak amonyum nitratla güçlendirilmiş 2 ton 775 kilo el yapımı patlayıcı ile 2 obüs topu mermisi bulundu.

Valilikten yapılan açıklamada, terör örgütü PKK/KCK'nın faaliyetlerinin engellenmesine yönelik yürütülen çalışmalar kapsamında, Muradiye ilçesi Babacan Mahallesi dağlık alanına teröristlerce el yapımı patlayıcı ve mühimmat gömüldüğü bilgisini alan İl Emniyet Müdürlüğü ekiplerinin operasyon başlattığı belirtildi.

Açıklamada, şunlar kaydedildi:

"16 Kasım'da bahse konu alanda, İl Emniyet Müdürlüğümüz terörle mücadele, istihbarat, özel harekat ve bomba imha ekiplerince gerçekleştirilen operasyonel çalışmalar neticesinde, 150 kilogramlık 15 sanayi tüpü ile hazırlanarak amonyum nitrat ile güçlendirilmiş ve kablo düzeneği bağlı patlamaya hazır 2,25 ton el yapımı patlayıcı, 50 kilogramlık 15 mutfak tüpü ile hazırlanarak amonyum nitrat ile güçlendirilmiş ve kablo düzeneği bağlı patlamaya hazır 750 kilogram el yapımı patlayıcı, 1 obüs topu mermisi ve 1 patlamış obüs topu mermisi içerisine hazırlanmış patlayıcı madde ele geçirilmiştir."

Ele geçirilen patlayıcıların gerekli güvenlik tedbirleri alınarak uzman ekiplerce yerinde imha edildiği vurgulanan açıklamada, "Bölgemizde halkımızın huzur ve güvenliğini sağlamaya yönelik terörle mücadele faaliyetlerine kararlılıkla devam edilmektedir" ifadeleri kullanıldı.

Etiketler:
YORUMLAR

Yorumunuz moderatörlerimiz onaylamadığı sürece sadece arkadaşlarınız tarafından görülecektir. İlginiz için teşekkür ederiz.

© 2014 Arz Haber. Tüm Hakları Saklıdır.
Sitemizdeki yazı, resim ve haberlerin her hakkı saklıdır. İzinsiz, kaynak gösterilmeden kullanılamaz!


YUKARI ÇIK
popüler cevap dünya atlası