Türk SOM’u Amerikan F-35’inde?

Türk Hava Kuvvetleri için SOM üretimini gerçekleştiren ROKETSAN firması ABD’ye aynı ürünü ihraç edebileceğini açıkladı.

Türk SOM’u Amerikan F-35’inde?

Türk Hava Kuvvetleri için SOM üretimini gerçekleştiren ROKETSAN firması ABD’ye aynı ürünü ihraç edebileceğini açıkladı.  ABD’ye yönelik yayın yapan “National Defense Magazine” dergisine konuşan ROKETSAN yetkilileri F-35 için geliştirilen SOM-J füzesinin ABD’ye de satılabileceğini kaydettiler. “Türk füzesi F-35’e entegre edilebilir” (Turkish Missile Could Be Integrated on F-35) başlıklı haberde firmanın üretim mühendisi Esin Dağ ile gerçekleşen görüşmeye yer verildi. Füzenin yakında Türk F-35’leri için sertifika alacağına işaret edilen yazıda ROKETSAN’ın ABD’li Lockheed Martin ile birlikte bu füzeyi geliştirdiğine dikkat çekildi. Yazıda Dağ’ın şu ifadesine yer verildi;

“ABD Hava Kuvvetleri ve Donanmasının hali hazırda bir ihtiyacı bulunmuyor. ABD Hükümeti, F-35ê ilave esneklik ve ateş gücü sağlamak üzere ROKETSAN’ın SOM-J için yaptığı geliştirme ve entegrasyon yatırımından yararlanabilir.”

Etiketler:
YORUMLAR

Yorumunuz moderatörlerimiz onaylamadığı sürece sadece arkadaşlarınız tarafından görülecektir. İlginiz için teşekkür ederiz.

© 2014 Arz Haber. Tüm Hakları Saklıdır.
Sitemizdeki yazı, resim ve haberlerin her hakkı saklıdır. İzinsiz, kaynak gösterilmeden kullanılamaz!


YUKARI ÇIK
popüler cevap dünya atlası