Yüksek rütbeli 16 subay için gözaltı kararı

Jandarma Genel Komutanlığı'nda görevdeki 7 albay ve 9 yarbay hakkında FETÖ soruşturması kapsamında gözaltı kararı verildi.

Yüksek rütbeli 16 subay için gözaltı kararı
  • Eklenme Tarihi: 22 Aralık 2017
  • Okunma: 165
  • Kategori: GÜNCEL

Ankara merkezli 9 ilde rütbeli muvazzaflara yönelik FETÖ operasyonu gerçekleştirildi. Operasyonda 7'si albay, 9'u yarbay olmak üzere 16 subay hakkında gözaltı kararı verildi.

Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı'ndan yapılan yazılı açıklamada, "FETÖ/PDY'nin Jandarma Genel Komutanlığına yönelik mahrem yapılanmasına ilişkin yapılan soruşturma kapsamında Ankara merkezli 9 ilde eş zamanlı operasyon ile 16 muvazzaf subay (7 albay, 9 yarbay) hakkında gözaltı işlemlerine başlanılmıştır" denildi

KHK ile kapatılan okullarda görev yapmış 44 öğretmen için gözaltı kararı

Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı, ayrıca KHK ile kapatılan FETÖ okullarında görev yapan ve FETÖ ile irtibatları tespit edilen 44 öğretmen hakkında gözaltı kararı verildiğini açıkladı.Yapılan yazılı açıklamada, "KHK ile kapatılan FETÖ okullarında görev yapan ve FETÖ ile irtibatları tespit edilen 44 öğretmen hakkında gözaltı kararı verildi. Gözaltı kararı verilen FETÖ şüphelilerinin işlemleri devam etmektedir" denildi.

Etiketler:
YORUMLAR

Yorumunuz moderatörlerimiz onaylamadığı sürece sadece arkadaşlarınız tarafından görülecektir. İlginiz için teşekkür ederiz.

© 2014 Arz Haber. Tüm Hakları Saklıdır.
Sitemizdeki yazı, resim ve haberlerin her hakkı saklıdır. İzinsiz, kaynak gösterilmeden kullanılamaz!


YUKARI ÇIK
popüler cevap dünya atlası