Giresun'da teslim olan PKK'lı yer gösterdi

Giresun'un Yağlıdere ilçesi kırsalında teslim olan PKK'lının yer göstermesi üzerine sığınak ve mühimmat depoları ele geçirildi. Ele geçirilen malzemeler arasında zırh delici patlayıcı, C4 ile çok sayıda silah ve mühimmat dikkat çekti.

Giresun'da teslim olan PKK'lı yer gösterdi
  • Eklenme Tarihi: 22 Aralık 2017
  • Okunma: 142
  • Kategori: GÜNCEL

Geçtiğimiz hafta Yağlıdere ilçesi Üçtepeler Beldesi Günlük Yaylası kırsalında bölücü terör örgütü PKK mensubu 'Agit Van' kod adlı militan yol temizleme ve açma çalışması yapan iş makinesinin önüne çıkarak köylülere teslim olmuştu. Köylülerin sorduğu sorulara cevap veren PKK’li ismini Ziya Mehmet Yıldırım olduğunu söyleyen PKK'linin gerçek isminin Hasan Demir olduğu jandarmadaki sorgusunda ortaya çıktı.

Teslim olduktan sonra askere önemli bilgiler veren PKK’li Hasan Demir, bölgede olası saldırılarda veya eylemlerde kullanılmak üzere hazırlanan C4 ve zırh delici patlayıcıların bulunduğu sığınağın yerini gösterdi.

Askerin yaptığı arama tarama faaliyeti sonrası bulunan sığınak ile mühimmat deposunda çok sayıda silah ve patlayıcı ele geçirildi

Jandarmada ifadesi devam eden Demir’in ilk ifadesinde örgütün Erzincan sorumluluk bölgesinde görev yaptıkları sırada Giresun'a gönderildiklerini ve bölgeye geldiklerinden bu yana halktan destek göremediklerini, askerin ve özel harekat polislerinin bölgede sıklıkla operasyonda olduğu için rahat hareket edemediklerini söylediği öğrenildi.

"Operasyon genişletiliyor"

Kırsal alanda çetin kış şartlarını gözetmeksizin operasyonların PKK'li Demir'in verdiği ifadeler doğrultusunda devam ettiği ve Yağlıdere ile Dereli bölgesinde 2 kişi kaldıkları belirtilen PKK menuplarının yakalanması için operasyona ara verilmeden devam edileceği gelen bilgiler arasında. Öte yandan 2 kişi kalan PKK'lilerden birinin bölgede hakimiyet kurmak isteyen ve örgüt içinde kilit bir noktada bulunduğu bilinen "Rojhat Ankara" kod adlı Rahman Sümer olduğu öğrenildi.

Etiketler:
YORUMLAR

Yorumunuz moderatörlerimiz onaylamadığı sürece sadece arkadaşlarınız tarafından görülecektir. İlginiz için teşekkür ederiz.

© 2014 Arz Haber. Tüm Hakları Saklıdır.
Sitemizdeki yazı, resim ve haberlerin her hakkı saklıdır. İzinsiz, kaynak gösterilmeden kullanılamaz!


YUKARI ÇIK
popüler cevap dünya atlası