S-400 için imzalar atıldı

Savunma Sanayii Müsteşarlığından S-400 Hava Savunma Sistemleri ile ilgili açıklama...

S-400 için imzalar atıldı

Savunma Sanayii Müsteşarlığı (SSM) uzun zamandır devam eden Rusya'dan S-400 Hava Savunma Sistemi tedariki programı hakkında açıklama 6. SSM, " görüşmelerin neticelendirildiğini belirterek, "Proje ile 1 adedi opsiyon olmak üzere toplamda 2 adet S-400 Sistemi (Bataryası) tedarik edilecektir" ifadesine yer verdi.

Açıklamaya göre sistem aynı anda hem hava araçlarına hem de balistik füzelere karşı etkin olacak. S-400 sisteminin kontrolü tamamen Türk Silahlı Kuvvetleri’nde olacak ve S-400 sistemi herhangi bir dış unsura bağlantısı olmadan bağımsız bir şekilde görev yapabilecek. Sistemin kullanımı, yönetimi, dost düşman tanıma sistemleri milli imkânlarla gerçekleştirilecek. SSM açıklamasında teknoloji transferi hakkında net bir ifade kullanmazken işbirliği ve ortak geliştirme taahhüdünün sözleşmede yer aldığını kaydetti. İlk teslimatın 2020 yılının ilk çeyreğinde yapılması planlanan Proje için kredi anlaşması da imzalandı.

Etiketler:
YORUMLAR

Yorumunuz moderatörlerimiz onaylamadığı sürece sadece arkadaşlarınız tarafından görülecektir. İlginiz için teşekkür ederiz.

© 2014 Arz Haber. Tüm Hakları Saklıdır.
Sitemizdeki yazı, resim ve haberlerin her hakkı saklıdır. İzinsiz, kaynak gösterilmeden kullanılamaz!


YUKARI ÇIK
popüler cevap dünya atlası