SOM-B1'den İlk Teslimat

Savunma Sanayii Müsteşarlığı (SSM), bugün resmi Twitter hesabından ROKETSAN'ın geliştirdiği SOM-B1 füzesinin büyük paket siparişinin ilk yedi adetlik teslimatının gerçekleştiğini duyurdu.

SOM-B1'den İlk Teslimat

Savunma Sanayii Müsteşarlığı (SSM), bugün resmi Twitter hesabından ROKETSAN'ın geliştirdiği SOM-B1 füzesinin büyük paket siparişinin ilk yedi adetlik teslimatının gerçekleştiğini duyurdu. 

Yoğun bir şekilde korunan kara ve deniz hedeflerine karşı kullanılmak üzere tasarlanan SOM ailesine ait SOM-B1, 250 kilometrenin üzerinde menzile sahip. 

ROKETSAN’ın ürettiği SOM ailesinde üç tip bulunuyor; SOM A, SOM B1 ve SOM B2. SOM’ların hepsi aynı boyutta ancak içerdikleri harp başlığı, arayıcı başlık ve güdüm sistemi değişiyor.

SOM A’da herhangi bir arayıcı başlık bulunmuyor. 

SOM A ve SOM B, Yüksek Patlayıcı Basınç/ Parçacacık Etkili 230 Kg harp başlığı taşıyor.

Envantere yeni giren SOM B1’de farklı olarak Kızılötesi Görüntülemeli arayıcı kullanılıyor. Bu sayede SOM B1 kızılötesi görüntüsü bilinen hedefler için kullanılabilir hale geliyor.

Etiketler:
YORUMLAR

Yorumunuz moderatörlerimiz onaylamadığı sürece sadece arkadaşlarınız tarafından görülecektir. İlginiz için teşekkür ederiz.

© 2014 Arz Haber. Tüm Hakları Saklıdır.
Sitemizdeki yazı, resim ve haberlerin her hakkı saklıdır. İzinsiz, kaynak gösterilmeden kullanılamaz!


YUKARI ÇIK
popüler cevap dünya atlası