Suudi Arabistan'a Fransız hücumbot

La Tribune, Fransız CMN Tersanesi'nin, Suudi Kraliyet Deniz Kuvvetleri'ne üç adet FS56 hücumbot inşasına başlamak için 250 milyon Avro'luk bir sözleşme imzaladığını bildirdi.

Suudi Arabistan'a Fransız hücumbot
  • Eklenme Tarihi: 05 Ocak 2018
  • Okunma: 190
  • Kategori: DÜNYA

La Tribune, Fransız CMN Tersanesi'nin, Suudi Kraliyet Deniz Kuvvetleri'ne üç adet FS56 hücumbot inşasına başlamak için 250 milyon Avro'luk bir sözleşme imzaladığını bildirdi.

Teslim edilecek gemiler, şirketin Combattante FS56 hücumbotunu temel alıyor. Şirketin spesifikasyonlarına göre, 56 metre uzunluğa sahip platformlar, 38 knot'a kadar hızlara ulaşabiliyor. La Tribune haberine göre gemiler, MBDA'nın Simbad-RC kısa menzilli hava savunma sistemi ile silahlandırılacak ancak sistemlerin tedarikine ilişkin sözleşme henüz imzalanmadı.

Bu üç platform, 2014 yılında Suudi Arabistan ile Fransız askeri ihracat birimi ODAS'ın Lübnan adına imzaladığı üç taraflı Donas sözleşmesi kapsamında Lübnan Donanması kullanımı için tedarik edilecekti. Beyrut ile yaşanan anlaşmazlık sonrasında Riyad, şimdi 'Suudi-Fransız Askeri Sözleşmesi' (Saudi-French Military Contract/SFMC) adını alan kontrat kapsamında tedarik edilen platformları Suudi ordusu hizmetine almaya karar verdi.

Etiketler:
YORUMLAR

Yorumunuz moderatörlerimiz onaylamadığı sürece sadece arkadaşlarınız tarafından görülecektir. İlginiz için teşekkür ederiz.

© 2014 Arz Haber. Tüm Hakları Saklıdır.
Sitemizdeki yazı, resim ve haberlerin her hakkı saklıdır. İzinsiz, kaynak gösterilmeden kullanılamaz!


YUKARI ÇIK
popüler cevap dünya atlası