Milli savunma sisteminde imzalar atıldı

ASELSAN, bugün, milli uzun menzilli savunma sistemi geliştirilmesi ile ilgili bir sözleşme duyurusu yayınladı.

Milli savunma sisteminde imzalar atıldı

ASELSAN, bugün, milli uzun menzilli savunma sistemi geliştirilmesi ile ilgili bir sözleşme duyurusu yayınladı. Duyuruya göre ASELSAN, ROKETSAN, TÜBİTAK SAGE İş Ortaklığı ile Savunma Sanayii Müsteşarlığı arasında 15 Ocak'ta bir milli uzun menzilli savunma sistemi projesi sözleşmesi imzalandı.

Söz konusu sözleşme kapsamında ASELSAN'ın payı 869 milyon 13 bin 861 TL ve 279 milyon 257 bin 600 Euro olarak açıklanırken, teslimatların 2021'de gerçekleştirileceği belirtildi. Türkiye, Rusya'dan S-400 hava savunma sistemi tedarik ederken diğer yandan Fransa- İtalya ortaklığı EUROSAM ile geçtiğimiz günlerde teknoloji alanında işbirliği sözleşmesi imzaladı. Söz konusu sözleşme kapsamında ASELSAN ve ROKETSAN'ın EUROSAM ile 18 ay süreyle teknoloji geliştirme işbirliği yapması sağladı. ASELSAN ve ROKETSAN Türkiye'nin milli hava savunma sistemi HİSAR üzerinde uzun süredir beraber çalışıyor.

Etiketler:
YORUMLAR

Yorumunuz moderatörlerimiz onaylamadığı sürece sadece arkadaşlarınız tarafından görülecektir. İlginiz için teşekkür ederiz.

© 2014 Arz Haber. Tüm Hakları Saklıdır.
Sitemizdeki yazı, resim ve haberlerin her hakkı saklıdır. İzinsiz, kaynak gösterilmeden kullanılamaz!


YUKARI ÇIK
popüler cevap dünya atlası