Altay için mayın temizleme görevi

Savunma Sanayii Müsteşarlığı (SSM), Altay Tankının gövdesini kullanarak mayın temizleme aracı ürettirmek istiyor.

Altay için mayın temizleme görevi

Savunma Sanayii Müsteşarlığı (SSM),  Altay Tankının gövdesini kullanarak mayın temizleme aracı ürettirmek istiyor. SSM, 16 Ocak'ta yayımladığı Bilgi İstek Dökümanı  (BİD) ile projeye katılacak firmalara çağrı yaptı. SSM, çalışmayı Kara Kuvvetleri Komutanlığı için yürütecek.

Proje, "Mekanik Geçit Açma Sistemi (MEGAS) ile anti-tank ve anti-personel mayınlarını yerinden söküp geçit dışına atabilen, Roketle Sevk Edilen Hat İmla Hakkı (RSHİH) ile antitank ve anti-personel mayınlarını patlatmak suretiyle belirli ebatlarda geçit açabilen, Manyetik Etkiyle Geçit Açma Sistemi (MSÜ) ile manyetik fünyeli mayınları patlatabilen, Temizlenmiş Geçiş İşaretleme Sistemi (TEGİS) ile mayınlı sahada açtığı geçidi işaretleyebilen" paletli bir sistemin geliştirilmesini ön görüyor. Mayın temizleme araçlarının, çalışma prensipleri gereği yüksek güçte motora sahip olması ve yüksek koruma sağlaması isteniyor. 

Görselde Alman Leopard tankının mayın temizleme görevine uygun versiyonu yer alıyor.

OTOKAR, 2017 IDEF'e Altay tankının meskun mahale müdahele için geliştirdiği "asimetrik harp" versiyonu ile katılmıştı.

Etiketler:
YORUMLAR

Yorumunuz moderatörlerimiz onaylamadığı sürece sadece arkadaşlarınız tarafından görülecektir. İlginiz için teşekkür ederiz.

© 2014 Arz Haber. Tüm Hakları Saklıdır.
Sitemizdeki yazı, resim ve haberlerin her hakkı saklıdır. İzinsiz, kaynak gösterilmeden kullanılamaz!


YUKARI ÇIK
popüler cevap dünya atlası