Elazığ'da geçici Özel Güvenlik Bölgesi ilan edildi

Elazığ'ın Alacakaya, Arıcak, Karakoçan ve Palu ilçelerindeki bazı bölgeler, geçici özel güvenlik bölgesi ilan edildi.

Elazığ'da geçici Özel Güvenlik Bölgesi ilan edildi
  • Eklenme Tarihi: 29 Ocak 2018
  • Okunma: 168
  • Kategori: GÜNCEL

Elazığ'ın Alacakaya, Arıcak, Karakoçan ve Palu ilçelerindeki bazı bölgeler, geçici özel güvenlik bölgesi ilan edildi.

Valilikten yapılan açıklamada, terörle mücadele kapsamında yürütülecek operasyonlar nedeniyle halkın can ve mal güvenliği için Alacakaya, Arıcak, Karakoçan ve Palu ilçeleri sınırları i·çeri·si·ndeki bazı alanların 15 Kasım 2018'e kadar geçici özel güvenlik bölgesi ilan edildiği belirtildi.

Buna göre, Alacakaya ilçesi sınırlarında Gortil ve Herbite yaylaları, Arıcak ilçesi sınırlarında Görese bölgesi, Karakoçan sınırlarında Gazdağı-Karaboğa Dağları hattı, Dilektaşı Yaylası, Akpınar batısı, Pilavtepe bölgesi, Koçyiğitler köyü batısı, Başak Yaylası, Velikan Doğusu ve Çatılı bölgesi, Palu ilçesinde de Akdağ Bölgesi ile Haydar ve Deştibotan yaylalarına söz konusu tarihe kadar mülki· amir izni· olmadan girişlerin yasaklandığı kaydedilen açıklamada, geçici özel güvenlik bölgelerinin ayrıntılı koordinat bilgilerine valiliğin internet sitesinden ulaşılabileceği ifade edildi.

Etiketler:
YORUMLAR

Yorumunuz moderatörlerimiz onaylamadığı sürece sadece arkadaşlarınız tarafından görülecektir. İlginiz için teşekkür ederiz.

© 2014 Arz Haber. Tüm Hakları Saklıdır.
Sitemizdeki yazı, resim ve haberlerin her hakkı saklıdır. İzinsiz, kaynak gösterilmeden kullanılamaz!


YUKARI ÇIK
popüler cevap dünya atlası