ASELSAN’ın ASELPOD’u Pakistan, JF-17 ile görüntülendi

Pakistan’ın yarın gerçekleşecek Askeri Kuvvetler Günü kutlamaları öncesinde ASELSAN’ın ASELPOD’u JF-17 üzerinde görüntülendi.

ASELSAN’ın ASELPOD’u Pakistan, JF-17 ile görüntülendi

Pakistan’ın yarın gerçekleşecek Askeri Kuvvetler Günü kutlamaları öncesinde ASELSAN’ın ASELPOD’u JF-17 üzerinde görüntülendi. Pakistan’ın savunma alanında popüler twitter hesaplarından defencedotpk, Pakistan Hava Kuvvetlerine ait JF-17 uçağını ASELSAN ASELPOD Hedefleme podu ile uçarken görüntüsünü yayınladı. Twitter hesabından konuya ilişkin açıklamada ASELPOD’un operasyonel olduğu bilgisi yer aldı. Türk medyasında ise aynı pod, aynı görsel ile “testlere başladı” ifadesi ile yer aldı.

ASELSAN’ın geliştirdiği ve hedefe hassas isabet imkanı sunan ASELPOD’un ilk ihracat müşterisi Pakistan Hava Kuvvetleri olmuştu. Projede yerli teknoloji ile geliştirilen sistemler, Pakistan´ın Çin ile ortak tasarladığı JF-17 uçaklarında kullanılıyor.

ASELSAN Haziran 2016’da Pakistan ile 16 adet ASELPOD ihracatı için 25 milyon dolarlık anlaşma imzaladı. Bu anlaşmayı 2017 yılında 16 adetlik ikinci parti siparişi izledi.

Uçağın altına takılan ASELPOD, kızılötesi veya gündüz kamerası videolarında aynı anda sekiz hedefe kadar nokta ve alan izlemesi gerçekleştiriyor.

Etiketler:
YORUMLAR

Yorumunuz moderatörlerimiz onaylamadığı sürece sadece arkadaşlarınız tarafından görülecektir. İlginiz için teşekkür ederiz.

© 2014 Arz Haber. Tüm Hakları Saklıdır.
Sitemizdeki yazı, resim ve haberlerin her hakkı saklıdır. İzinsiz, kaynak gösterilmeden kullanılamaz!


YUKARI ÇIK
popüler cevap dünya atlası